Gdzie założyć darmową stronę internetową

Gdzie strona internetowaDarmową stronę internetową można założyć w kilku różnych miejscach w internecie. Dla osób które nie znają się na budowie stron internetowych, skryptach oraz ustawieniach serwera jak i obsługi serwera wraz z bazą danych jest bardzo proste rozwiązanie.

Można wykorzystać darmowego bloga już gotowego do publikowania wpisów. Warto zwrócić jednak uwagę że najlepsze platformy blogowe są zagraniczne – osobiście nie polecamy żadnych polskich systemów blogowych, gdyż one dodają natarczywie automatycznie wyświetlane reklamy.

Najlepsze platformy blogowe to blogger jako produkt google oraz wordpress. WordPress jest także osobnym skryptem blogowym którego można zainstalować na własnym serwerze.

Każda platforma blogowa w stanie surowym będzie gotowa do publikowania treści – jednakże w punktu widzenia optymalizacji czy pozycjonowania są one surowo dość toporne. Dobrze jest przeprowadzić na nich optymalizację pod względem SEO. Może być to na zasadzie zmian ręcznych lub dodanych wtyczek.

Jeśli jest się w stanie posiadać własny serwer to najlepszym rozwiązaniem zawsze będzie instalacja skryptu blogowego lub CMS (system zarządzania treścią) i prowadzenie strony samemu. Wtedy można z nią robić wszystko i dowolnie ją udoskonalać, czego technicznie nie ma się możliwości robić na darmowych platformach blogowych.

Wykupując własny serwer administracja hostingu na pewno pomoże w instalacji systemu blogowego na stronie – wiąże się jednak to z opłatami za serwer.

Niemniej jednak najprostszym sposobem na założenie darmowego bloga a zarazem najczęściej wybieranym jest stworzenie bloga na bloggerze. Drugim w kolejności jest platforma wordpress lub sam jego skrypt. blogi to proste strony z którymi każda osoba da radę w ich obsłudze.

Jest wiele poradników i treści w internacie na temat tego jak prowadzić takie strony i jak je dodatkowo udoskonalać – szczególnie dużo takich ciekawych i wartościowych informacji jest na stronach anglojęzycznych.

Wybierając swoje miejsce na bloga warto udać się tam, gdzie ma się jak największą kontrolę nad własną stroną i nikt nie ingeruje w jej treść. Dlatego Polskie serwisy blogowe są zdyskwalifikowane i ich nie polecamy.

Warto wybrać jedną z dwóch polecanych platform – są one bezpieczne i sprawdzone oraz nikt nie ingeruje we własne rozwiązania na stronie. A tym bardziej są one całkowicie darmowe. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: