GEWO Hype KR Pro okładzina do tenisa stołowego – Opinia i Test

Gewo Hype KRGEWO Hype KR Pro 47.5 jest to nowoczesna okładzina na rakietkę do tenisa stołowego. Jest dedykowana szczególnie dla zawodników ofensywnych (grających w ataku), którzy stawiają na silną rotację i dużą prędkość odbitej piłki.

Okładzina ta posiada różowy podkład, jaki może być w dwóch wariantach grubości – 1,9 mm lub 2,1 mm. Twardość podkładu określa się jako „twardy” o tytułowych 47,5 stopniach, co skutkuje większą katapultą oraz prędkością odbitej piłki po kontakcie z rakietką.

Podkład posiada otwarte pory – co przekłada się na dodatkowe poprawę siły ataku i naszym zdaniem lepsze uczucie podczas kontaktu z piłką.

Wierzchnia część okładziny jest bardzo mocno rotacyjna. GEWO Hype KR Pro to jeden z modeli okładzin GEWO Hype – każda charakteryzuje się innymi pramateriami twardości, rotacji, szybkości oraz tym samym kontroli.

W komponencie zastosowano tajemnicze technologię YOO-POWER do podkładu (dla zwiększenia siły) – niestety nie znaleźliśmy informacje na czym dokładnie polega ta technologia – nie pisze o tym dosłownie nigdzie w sieci, ani na stronie producenta. Oraz Dynamic Grip Concept czyli DGC40+ – jest to gwarancja jednakowego odbicia piłki bez względu na miejsce na blacie rakietki – do tego jest też potrzebne podobne przełożenie na desce aby standard został zachowany.

Warstwa wierzchnia okładziny zapobiega ślizganiu się piłki bez wcześniejszego nadawania odpowiednio silnej rotacji. Dzięki temu pojawia się większa dokładność uderzeń podczas aktywnej wymiany piłki. Także blok staje się bardziej stabilny i dynamiczniejszy o znacznie bardziej poprawionej trajektorii lotu.

Wyposażenie to charakteryzuje się dużym efektem katapulty (odbicia piłki od powierzchni) oraz dużej odgórnej rotacji. Także okładzina dużo wybacza błędów i niedokładnych zagrań bez utraty kontroli oraz szybkości.

GEWO Hype KR Pro 47.5 jest to sprzęt, jaki na pewno przypadnie do gusty graczom agresywnym – lubiącym szybkie i rotacyjne zagrania – zarówno blisko jak i dalej od stołu. Premiera tego typu okładziny nastąpiła w roku 2017.

Tempo (szybkość) określane przez producenta wynosi 124 – bardzo wysokie – faktycznie sprzęt jest bardzo szybki. Rotacja 121 – także bardzo wysoka oraz kontrolna jako czynnik umowny ale wynoszący 92. Jest to bez wątpienia okładzina typu OFF+ typu gładkiego. Wersja max dostępna od sierpnia 2017 roku.

Okładzina do tenisa stołowego GEWO Hype KR Pro 47.5 bardzo dobrze sprawdza się podczas gry blisko stołu, gdzie liczy się bardzo silny i szybki atak oraz kontra. Także genialnie zachowuje się podczas bloku zarówno pasywnego – podczas samego nastawienia rakietki jak i aktywnego z kierowaniem piłki. Stanowi to bardzo dobry sprzęt dla osób atakujących ale mimo wszystko, jakim można zagrać każdy element gry zarówno w 1 jak i 2 strefie.

Także obrona wychodzi bardzo łatwo o ile ma się opanowany ten sprzęt. Ogranie zestawu zajmuje niewiele czasu, tym bardziej jeśli ktoś już grał szybkimi zestawami. Okładzina jest dostępna w dwóch kolorach – standardowym czerwonym oraz czarnym.

Sprzętem tym bardzo łatwo wykonać silny atak rotacyjny oraz ustawić agresywny blok. Także kontrolna piłki jest wyjątkowo duża, bez problemu następuje jej prowadzenie – choć oczywiście zależy to także od deski.

Dlatego dobrym doborem dla tego zestawu jest wybranie deski Off- lub typu All – dla osób jakie mają bardzo dobrze opanowaną grę techniczną w ataku można pokusić się o także maksymalnie szybką deskę – jednak wtedy utraci się współczynnik dużej kontroli na rzecz sporego zwiększenia szybkości.

Waga okładziny – liczony pełny kwadrat do wycięcia o wymiarach 17,1 cm waży około 79 g przy grubości podkładu 2,1 mm – po wycięciu jakie dostosuje ją do blatu rakietki oczywiście waga spadnie o odkrojone brzegi.

Okładzina sprawdza się podczas mieszanej gry bardzo dobrze, na pewno można ją zaliczyć do jednej z czołowych dla graczy ofensywnych jak i bardzo rzeczowej dla graczy w przedziale allroundowych (wszechstronnych). Jest także atrakcyjna ze względu na niezbyt wygórowaną cenę – co ważne ma porównywalne osiągi nawet ze sprzętem dwa razy droższym – dlatego warto ją wypróbować.

Z naszej strony zdecydowanie możemy polecić GEWO Hype KR Pro 47.5 do przetestowania – naszym zdaniem gracze ofensywni oraz grający wszechstronnie jacy wykorzystują także silne ataki oraz rotacje na pewno będą bardzo zadowoleni z jej działania. Jest to zdecydowanie bardzo dobra okładzina do tenisa stołowego. Zapraszamy do kolejnych opinii i testów w serwisie.

Jeden komentarz

  1. Bartos2 pisze:

    Kupiłem za Waszą namową i jestem mega zadowolony. Teraz gra weszła w wyższy poziom niż był do tej pory. Prawie każda piłka wychodzi i są na niej naprawdę duże rotacje piłki. Także sporo wybacza błędów podczas niedokładnego uderzenia a to także się liczy. Odkąd nią gram to zauważalnie wychodzi mi wszystko lepiej. Mam te okładki na dwóch stronach rakietki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *