Gogle Earth – program z mapami na komputer

Program map googleProgram Google Earth jest to aplikacja ciesząca się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Dzięki temu programowi i innym ludziom z niego korzystającym możemy poznać dosłownie cały świat.

Google Earth jest całkowicie darmowy i można pobrać jego pełną wersję w dowolnym języku świata z Internetu.

Co posiada Google Earth – przede wszystkim bardzo kompletne mapy z znacznej części świata. Mapy jakie są budowane bazują na makro zdjęciach satelitarnych i są przejrzyste. W programie widnieje dokładna siatka ulic w miastach i po za miastami zgodna z trasami faktycznymi.

W programie widnieje mnóstwo nakładek które może włączać i wyłączać w zależności co chcemy widzieć na mapie, zdjęcia, sklepy, banki, poczty, bankomaty, kina, teatry, kościoły i setki innych punktów.

Jak poznać świat za pomocą Google Earth –  wcześniej wspomniałem że widać w niej ulice oraz wszystkie mapy są za zasadzie dokładnego zdjęcia z nakładką różnych dowolnych punków lokalizacyjnych tego co chcemy widzieć na mapach. Poznanie świata jednak opiera się na czymś jeszcze a mianowicie Google Earth posiada w sobie wyświetlanie zdjęć jakie dodają użytkownicy na całym świecie.

Z pomocą Google Eartch możemy dokładnie obejrzeć każde miasto na świecie jego najciekawsze miejsca jak i te mniej ciekawe. Wszystko polega na tym że miliony osób same dodają zdjęcia do danych miejsc na mapach, a potem my je możemy obejrzeć i zobaczyć co jest w danym miejscu.

Program ten jest bardzo prosty w obsłudze i działa bardzo szybko – wymaga jednak łącza internetowego, ale skoro to czytasz to znaczy że masz przecież Internet.

Każda osoba interesująca się podróżami lub chcąca wyjechać do danego miejsca powinna pobrać ten program i się nim posługiwać. W wyszukiwarce Google wpiszcie tylko Google Earth i wyjdzie wam wynik z miejsce do pobrania tego programu.

Obecnie wiele osób planuje swoje wycieczki na bazie tego programu gdyż spełnia on część informacyjną, która także jest w nim wbudowana o danych miejscach a także wizualną – jednym słowem polecam. Warto na ten temat przeczytać więcej. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Rafał Szarski

    Szkoda że oni już tego projektu nie rozwijają, bardzo fajne było łączenie fotek z Panoramio i tam możliwość oglądania świata. To był świetny projekt jaki mógł mieć dodane dane i fotki oraz wygląd historyczny a zmarnowali gigantyczne wspaniałe narzędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.