Gogle Earth – program z mapami na komputer

Program map googleProgram Google Earth jest to aplikacja ciesząca się ogromnym zainteresowaniem na całym świecie. Dzięki temu programowi i innym ludziom z niego korzystającym możemy poznać dosłownie cały świat.

Google Earth jest całkowicie darmowy i można pobrać jego pełną wersję w dowolnym języku świata z Internetu.

Co posiada Google Earth – przede wszystkim bardzo kompletne mapy z znacznej części świata. Mapy jakie są budowane bazują na makro zdjęciach satelitarnych i są przejrzyste. W programie widnieje dokładna siatka ulic w miastach i po za miastami zgodna z trasami faktycznymi.

W programie widnieje mnóstwo nakładek które może włączać i wyłączać w zależności co chcemy widzieć na mapie, zdjęcia, sklepy, banki, poczty, bankomaty, kina, teatry, kościoły i setki innych punktów.

Jak poznać świat za pomocą Google Earth –  wcześniej wspomniałem że widać w niej ulice oraz wszystkie mapy są za zasadzie dokładnego zdjęcia z nakładką różnych dowolnych punków lokalizacyjnych tego co chcemy widzieć na mapach. Poznanie świata jednak opiera się na czymś jeszcze a mianowicie Google Earth posiada w sobie wyświetlanie zdjęć jakie dodają użytkownicy na całym świecie.

Z pomocą Google Eartch możemy dokładnie obejrzeć każde miasto na świecie jego najciekawsze miejsca jak i te mniej ciekawe. Wszystko polega na tym że miliony osób same dodają zdjęcia do danych miejsc na mapach, a potem my je możemy obejrzeć i zobaczyć co jest w danym miejscu.

Program ten jest bardzo prosty w obsłudze i działa bardzo szybko – wymaga jednak łącza internetowego, ale skoro to czytasz to znaczy że masz przecież Internet.

Każda osoba interesująca się podróżami lub chcąca wyjechać do danego miejsca powinna pobrać ten program i się nim posługiwać. W wyszukiwarce Google wpiszcie tylko Google Earth i wyjdzie wam wynik z miejsce do pobrania tego programu.

Obecnie wiele osób planuje swoje wycieczki na bazie tego programu gdyż spełnia on część informacyjną, która także jest w nim wbudowana o danych miejscach a także wizualną – jednym słowem polecam. Warto na ten temat przeczytać więcej. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

2 komentarze

  1. Rafał Szarski pisze:

    Szkoda że oni już tego projektu nie rozwijają, bardzo fajne było łączenie fotek z Panoramio i tam możliwość oglądania świata. To był świetny projekt jaki mógł mieć dodane dane i fotki oraz wygląd historyczny a zmarnowali gigantyczne wspaniałe narzędzie.

  2. Kiedyś to było coś. Pamiętam pierwsze lata Google earth I dołączone w nim mapy satelitarne. Wtedy to była magia. Bardzo fajna aplikacja, jedna jaka zawsze będzie pozytywnie w mojej pamięci. Tak jak dawniej Panoramio, które niestety zlikwidowali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *