Gorąca bateria w telefonie od rozmowy i ładowania

Gorąca bateriaBateria w telefonie komórkowym może się samoczynnie bardzo nagrzewać zarówno podczas ładowania telefonu jak i samej rozmowy. Jest to wynikiem jej intensywnej pracy podczas transportu energii czyli jej ładowania lub oddawania do telefonu.

Rozmowa telefoniczna ma największy wskaźnik zużycia energii w telefonie.

Występowanie nagrzewania się baterii w telefonie podczas dwóch wspomnianych czynności jest normalne, mimo że nie występuje we wszystkich rodzajach telefonów komórkowych.

Wyczuwalność tego stanu zależy w dużej mierze zależy od grubości obudowy oddzielającej baterie oraz tworzywa z jakiego jest ona wykonana. Jeśli występuje bardzo duże nagrzewanie się baterii a telefon jest prawie parzący może być to wada ogniwa.

Mocniejsze nagrzewanie także występuje w przypadku starych baterii, które są już mocno zużyte a telefon musi być często ładowany. W razie wątpliwości co do poprawnego działania tego urządzenia warto udać się do dowolnego serwisu telefonów i poprosić o radę. To nie będzie nic kosztowało a rozwieje się niepewność czy aby urządzenie jest sprawne.

Jeśli podczas ładowania bateria ma bardzo wysoką temperaturę może one ulec uszkodzeniu. Temperatury na tyle wysokie że zaczynają parzyć mogą uszkodzić ogniwa jak i obudowę zarówno źródła energii jak i samego telefonu.

W wielu przypadkach wystarczy sama wymiana elementów zasilania – czyli kupno nowej baterii. Jeśli problem nadal występuje warto udać się do serwisu aby zbadali problem.

Żaden telefon nie powinien mieć na tyle wysokiej temperatury aby sprawiała dyskomfort podczas jego używania lub nawet parzyła. Zbyt wysoka temperatura może doprowadzić nie tylko do uszkodzenia całego telefonu ale nawet jego wybuchu.

Zbyt gorąca bateria może działać jak swoistego rodzaju petarda, która po wybuchu wysadza telefon – zazwyczaj tylko przy ładowaniu. W razie wszelkich problemów z za dużą temperaturą warto udać się do serwisu lub zwrócić telefon na gwarancję. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. Tiatis pisze:

    U mnie zawsze jak się długo gada to robi się mega ciepła i tak samo oczywiście jak jest podłączony do ładowarki. Wydaje się, że ta temperatura wzrasta jak szybko energia napływa lub wypływa z urządzenia wtedy podnosi się jej ogólnie ciepło. Na to nie ma rady no chyba że chłodzenie tego w jakiś sposób ale to przecież więcej trudu niż będzie to warte zachodu.

  2. BOrdzki pisze:

    Kiedyś w moim starym smartfonie tak było, że jak długo gadałem to bardzo nagrzewała się bateria. Cała tylna obudowa telefonu była niemal parząca. Obecnie mam inny model telefonu, i wcale się nie nagrzewa, tylko tyle ile od moich rąk. Bateria nie przenosi rozgrzania na obudowę. Może jakiś inny model jest tej baterii, lub działania takich urządzeń. Faktycznie problemy z tym nagrzewaniem miałem na starych, a na nowych u mnie już nie występuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *