Gra mistrza tenisa stołowego – wskazówki

Dobra gra w tenisaAby dobrze grać w tenisa stołowego należy zdać sobie sprawę, że skuteczność nie równa się grze pokazowej.

Chodzi o to, że dobry zawodnik powinien korzystać ze wszystkich możliwości aby stać się najbardziej skutecznym a nie aby gra mogła zachwycać obserwatorów.

Bardzo ważne w grze jest rozrzucanie piłek po stole a nie bicie ich w jeden punkt lub w środek stołu. Dzięki temu przeciwnik będzie miał znacznie większe trudności z ich odbiorem oraz opanowaniem sytuacji. Aby skutecznie zmieniać miejsce upadku piłki wymagane są oczywiście treningi.

Następny bardzo ważny punkt to umiejętność zmiany rotacji piłki. Należy stosować szeroką kombinatorykę rotacji oraz siły i długości uderzeń. Tak aby przeciwnik nigdy nie spodziewał się jak zostanie zagrana dana piłka podczas gry.

Najlepiej nie prowadzić tej samej rotacji więcej niż 2 czy maksymalnie 3 razy z rzędu.

Faktycznie dobra gra nie jest nastawiona na długie wymiany, każdy z przeciwników stara się jak najszybciej zdobyć punkt – dlatego trzeba korzystać z każdej okazji aby przeciwnik go stracił.

Istotne jest to, aby starać się grać blisko od stołu, im dalsza od niego pozycja tym więcej możliwości na stratę punktu przez wykonanie innego zagrania przeciwnika.

Bardzo istotne są różne rodzaje zagrań oraz serwisów a także to aby stale podążać za piłkę bez znacznego wyginania ciała bliżej jej pozycji. Czynników wpływających na grę jest ogromna ilość, także kolosalne znacznie ma dobór dobrego sprzętu do własnego stylu gry. Istotną zasadą jest także to, że aby wygrywać trzeb atakować a nie czekać na błąd przeciwnika.

Ważne aby być zawodnikiem nieprzewidywalnym oraz dobrze wyszkolonym technicznie. Aby dobrze grać trzeba oczywiście bardzo dużo trenować i najlepiej mierzyć się z różnymi zawodnikami aby być ogranym z każdym typem rodzajów zawodników i ich zagrań. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.