Gra planszowa Upwords – Opinia

Gra UpwordsGra planszowa Upwords to zabawa dla każdego. Jest to gra skierowana zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Całość polega na układaniu wyrazów z wylosowanych wcześniej literek.

Zawartość opakowania gry Upwords to plansza do układania wyrazów, sto osobnych literek (także z polskimi znakami), cztery podpórki do układania liter – po jednej dla każdego gracza oraz instrukcja obsługi.

Gra Upwords jest bardzo podobna do popularnych Scrabble – jednakże różni się kilkoma cechami kluczowymi. W Upwords można ustawiać zdanie na zdaniu i literki na literkach do aż 5 poziomów. Jest to więc bardziej rozbudowana gra przestrzenna w układaniu wyrażeń.

W grę mogą grać od dwóch do maksymalnie czterech osób w przypadku graczy pojedynczych lub drużyny osób.

Upwords jest bardzo wciągającą grą logiczną, nigdy gra nie wygląda tak samo, gdyż zawsze powstają w niej inne kombinacje słów logicznych. Jest to dobra gra dla osób w dowolnym wieku – nie ma ona praktycznie barier wiekowych.

Grać można w nią na różne zasady, najbardziej popularne to – rozdzielenie wszystkich literek na ilość graczy i wygrywa ten kto pozbędzie się ich jak najwięcej układając z nich słowa. Inny układ to losowanie za każdym razem tylu literek ile się udało wykorzystać do budowy słowa – czyli dobieranie oraz zliczanie punktów.

Na początku gry losuje się siedem literek z których zaczynający musi zbudować zdanie. Rozpoczyna się od środka planszy, wyznaczonego specjalnym polem. Następnie każda osoba która wykorzystała swoje literki na budowę słowa dobiera losując kolejne literki z woreczka. Gra się w kolejkach, ułożenie literek lub wymiana liter skutkuje przejściem olejki do następnego gracza.

Gra Upwords jest zdecydowania godna polecenia. Jest to gra logiczna która nie może się znudzić, jej cena zdecydowania odpowiada jakości. Zapraszamy do przeczytania kolejnych tematów.

2 komentarze

  1. Teraesa pisze:

    Bardzo lubię tę grę, mogę w nią grać całymi godzinami i czasami tyle trwa batalia jak są trudne układy i literki w zasobniku. Bardzo dobra i rozwijająca gierka. Na pewno nie da się przy niej nudzić z czego wymaga myślenia a więc nie będzie odpowiadała wszystkim osobom.

  2. TeraNova pisze:

    Nawet lubię tą grę. Upwords wydaje mi się znacznie ciekawszy niż scrable i inne monopole. Bardzo fajnie prowadzi się w nich rozgrywki. Albo na kto szybciej zejdzie z liter albo kto ułoży z dłuższych znaków. Niestety nie da się wyeliminować w tej grze losowości dostępnych lister. Dobrze jak by każdy miał taki sam zestaw litera ale w niej się tego nie da zrobić. A szkoda to by było zależne tylko od zdolności gracza a nie szczęścia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *