Gra strategiczna Kozacy: Powrót na wojnę / Cossacks: Back to war – Opinia

Kozacy na wojnęGra – Kozacy powrót na wojnę jest strategią czasu rzeczywistego. Jest to gra klasyczna z zastosowaniem bardzo wielu unikalnych rozwiązań.

Gra strategiczna Kozacy powrót na wojnę tak samo jak jej poprzednicy (Europejskie boje oraz Sztuka wojny) jest zbudowana na silniku zapewniającym ładną grafikę oraz płynność działania.

Gra urzeka kilkoma rozwiązaniami, które zapewniają jej spory realizm. Główne zalety cech realistycznych to brak możliwości niszczenia murów przez jednostki piesze i konne – mury mogą kruszyć tylko jednostki do tego wyspecjalizowane, tak samo budynki i inne obiekty.

Gra posiada rozmaite systemy terenowe, góry, morza, płaskowyże, pustynie, wyspy, półwyspy i inne. Co więcej w samej grze mamy do wyboru kilkanaście nacji, która każda rożni się budynkami oraz jednostkami bojowymi.

Mamy do wyboru państwa europejskie jak i kilka azjatyckich a nawet afrykańskich. Pod względem różnorodności jednostek jest ona czołową pozycją.

W grze występują motywy ekonomi czyli wydobywania surowców z kopalni, sadzenia plonów na żywność, wyręby drzew itp. Gra jest bardzo przejrzysta. Można sterować jednocześnie kilkoma tysiącami jednostek. Co więcej każdej jednostce można dać indywidualne zadania.

Gra Kozacy powrót na wojnę  (Back to war) posiada wszystkie cechy gier strategicznych wraz z dodatkowymi atrakcjami.

Teoretycznie gra nie może się znudzić. Posiada ona liczne gotowe misje jak i możliwość tworzenia dowolnych kampanii z ręcznym ustaleniem opcji i wrogów lub przyjaciół jako potyczka.

O samej grze można by pisać bardzo wiele, o zaawansowanych opcjach dowództwa, statystykach, planowaniu strategi – że także ma zacznie.

Najlepiej określić produkt tak, że warto z niego skorzystać i raczej nikt nie będzie zawiedziony. Całą gra robi na nas bardzo pozytywne wrażenie i zdecydowanie ją polecamy. Zapraszamy do  pozostałych tematów z testami i opiniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *