Grasz online? Internet 5G jest dla Ciebie

Internet 5 GPrzerywana rozgrywka, wysoki ping, rozłączenie z serwerem, utrata dotychczasowych osiągnięć – to problemy, z którymi spotkał się każdy gracz z niestabilnym, słabym łączem internetowym. Aby ich uniknąć, warto postawić na Internet 5G.

Internet 5G, czyli sieć komórkowa piątej generacji

Aktualnie coraz częściej słyszymy o sieci 5G: to technologia, która zapewnia szereg korzyści dla użytkowników urządzeń mobilnych i nie tylko. Piąta generacja telefonii komórkowej to przede wszystkim znacznie wyższa prędkość transferu, która potencjalnie może przekraczać nawet możliwości światłowodów. Łączy się to także z rewelacyjną stabilnością – niski ping i ogromna przepustowość pozwala na sprawną obsługę wielu użytkowników jednocześnie.

To czynniki, które docenią między innymi gracze szukający rozwiązań zapewniających najlepsze warunki w rozgrywkach multiplayer. Warto zaznaczyć, że sieci 5G mogą funkcjonować nie tylko jako internet w telefonie. Z odpowiednimi urządzeniami takie rozwiązania pozwolą również na obsługę innych urządzeń, na przykład komputera, konsoli czy telewizora.

Otvarta – operator, który przoduje we wprowadzaniu technologii 5G

Mimo że internet 5G staje się coraz powszechniejszy, nadal nie każdy operator zapewnia dostęp do tej technologii. Jednym z pierwszych usługodawców, którzy wprowadzili to rozwiązanie na polskim rynku, jest sieć Otvarta, która oferuje taką usługę zarówno jako abonament dla firm, jak i dla osób prywatnych, a nawet abonament dla dziecka. Obecnie telefony komórkowe i inne urządzenia elektroniczne towarzyszą nam niemal na każdym kroku – warto zatem zadbać, by móc korzystać z sieci na najlepszych warunkach.

Internet mobilny LTE jest aktualnie wypierany przez nowy standard piątej generacji – warto stawiać na operatorów, którzy zapewniają zasięg 5G w całej Polsce. W przypadku sieci Otvarta dostępność można sprawdzić poprzez wygodną i przejrzystą mapę na stronie firmy. Nawet najtańszy abonament w ofercie tego operatora pozwala na skorzystanie z możliwości infrastruktury 5G.

W połączeniu z atrakcyjnym cennikiem sprawia to, że coraz więcej osób decyduje się na przeniesienie numeru właśnie do tej sieci. Stabilny pakiet internetowy 5G pozwala bez problemów oglądać firmy, uczyć się, pracować czy grać online.

Czym jeszcze wyróżnia się oferta sieci Otvarta?

Oprócz szybkiego internetu 5G oraz możliwości skorzystania z pakietów zapewniających nawet kilkaset gigabajtów transferu Otvarta to także szereg wyjątkowych udogodnień, takich jak stały adres IP. Dlaczego warto zwrócić na to uwagę? Przede wszystkim ze względu na fakt, że jest to opcja niedostępna u praktycznie żadnego innego operatora mobilnego na rynku.

Stały IP pozwala między innymi na sprawną obsługę urządzeń smart home, stawianie serwerów do gier czy skuteczne wykorzystanie serwerów FTP w przypadku firm. Tego typu czynności są znacznie trudniejsze w przypadku dynamicznego IP, które jest standardem na rynku internetu mobilnego. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli potrzebujemy po prostu szybkiej i sprawnej łączności komórkowej, oferta operatora obejmuje również propozycje z dynamicznym adresem.

Internet 5G dla graczy – szybkie łącze do rozgrywek online

Internet mobilny dla graczy powinien być przede wszystkim szybki, ale też stabilny – ewentualne awarie czy przerwy w połączeniu mogą powodować utratę osiągnięć w grze lub wyrzucenie z serwera. To wymagania, z którymi doskonale radzi sobie właśnie technologia 5G.

Prędkość przesyłania danych jest w tym przypadku liczona już w gigabitach na sekundę, z kolei ping nie przekracza kilku milisekund. Warto zauważyć, że są to parametry korzystniejsze nawet niż w ofertach światłowodowych. Dzięki temu można liczyć na lepsze rezultaty w grach, a także pełną przyjemność podczas rozgrywki online.

Operatorzy oferujący internet 5G – jaką ofertę wybrać do sprawnego grania online?

Miłośnicy gier multiplayer doskonale wiedzą, jak ważne jest szybkie i stabilne połączenie z internetem. W przypadku usług mobilnych najlepszym wyborem będzie łączność 5G – to technologia, która zapewnia idealne parametry do rozgrywki online. Jeśli chcemy dodatkowo zapewnić sobie możliwość sprawnego pobierania nowych tytułów, należy zwrócić uwagę także na limit transferu danych.

To kolejna kwestia, w której Otvarta znacznie wyróżnia się na tle innych operatorów: najwyższe pakiety to aż 500 GB miesięcznie (z dynamicznym IP) lub 200 GB w dzień i 200 GB w nocy (ze stałym IP). Dzięki temu abonament telefoniczny może sprawdzić się nie tylko z urządzeniami mobilnymi, lecz także do łączenia się z siecią z poziomu komputera, konsoli, laptopa czy telewizora. Wysoka przepustowość sieci 5G sprawia z kolei, że korzystanie z wielu sprzętów jednocześnie nie będzie stanowić żadnego problemu.

Abonament telefoniczny z kartą eSIM

Wybierając usługi mobilne, warto postawić właśnie na abonament – to znacznie lepsza opcja niż internet na kartę. Z takim rozwiązaniem można liczyć na pełną ciągłość działania, znacznie wyższe limity internetu, a także opcję połączenia z innymi usługami, takimi jak nieograniczone pakiety rozmów i SMS-ów. Brak konieczności zakupu doładowań oznacza ponadto większą wygodę w kwestii utrzymania rachunku.

Warto przy tym zaznaczyć, że sieć Otvarta zapewnia dostęp do ofert z kartą eSIM. Już teraz niektórzy producenci – w tym Apple – zapowiedzieli, że kolejne wersje ich smartfonów będą obsługiwać jedynie ten rodzaj karty. To przyszłościowe rozwiązanie, które zapewnia między innymi łatwiejszą obsługę. Jak aktywować kartę eSIM? Proces ten jest bardzo prosty, całość odbywa się z poziomu oprogramowania, a do aktywacji potrzebne jest zaledwie zeskanowanie kodu QR, który jest przesłany mailem.

W przypadku dodatkowych pytań rozbudowana strona internetowa operatora wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, umożliwiając uzyskanie odpowiedzi na kluczowe pytania, m.in. dotyczące eSIM, czy takich jak „Jak sprawdzić własny numer telefonu za darmo?”.

Abonament bez telefonu

Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? To przede wszystkim szansa na oszczędność – zakup urządzenia na własną rękę jest przeważnie bardziej opłacalny niż oferty proponowane przez operatorów. Warto jednak dokładnie sprawdzić dostępne opcje, by móc połączyć optymalne koszty z wysoką sprawnością sieci. Gdzie najtańszy abonament bez telefonu z obsługą 5G?

W przypadku sieci Otvarta wystarczy 18,99 zł miesięcznie, by uzyskać dostęp do 21 GB szybkiego transferu – ponadto w ofercie usługodawcy dostępne są umowy bezterminowe, które zapewniają większą swobodę i elastyczność.

Internet 5G dla graczy? Z pewnością tak.

Internet 5G stanowi szansę, dzięki której granie w gry sieciowe staje się przyjemniejsze niż kiedykolwiek. Zasięg 5G jest coraz większy i już dzisiaj obejmuje ponad 160 miejscowości we wszystkich województwach. Już niedługo standard 5G obejmie nawet połowę mieszkańców Polski a w dalszym stadium w planach jest objęcie zasięgu na całą Polskę.

Nie ma więc co czekać i czas skorzystać z oferty sieci OTVARTA i cieszyć się grami z internetem piątej generacji.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: