Grubość podkładu rakietki do tenisa stołowego

Podkład okładziny tenisPodkład w rakietkach do tenisa stołowego ma kolosalne znaczenie zarówno na szybkość jak i rotację a często tym samym i kontrolę gry.

Teoretycznie im grubszy podkład tym szybsza rakietka – aczkolwiek nie jest to do końca jedyny czynnik mający na to wpływ, a tylko jeden ze składowych.

Podkłady w rakietkach mogą być różne, zarówno pod względem grubości jak i twardości oraz wersji kolorystycznej. Dobiera się je z reguły razem z okładziną do jakiej w większości przypadków są już przytwierdzone. Jednakże są także okładziny bez podkładu, do jakich samemu trzeba dobierać podkład lub go wcale nie stosować.

Podkład ma duże znaczenie dla szybkości z tego powodu, że piłka się w nim zagłębiając podczas uderzenia otrzymuje dodatkowy efekt wyrzutu – katapulty. Im podkład będzie miększy tym szybsze będzie sprężenie piłki i jej prędkość ucieczki (także zależne od okładziny i deski).

Im miększy podkład także przez większe zagłębienie piłki powstanie jej większa rotacja.

Choć rotacja wynika przede wszystkim od rodzaju okładziny, czyli gumy to jednak podkład także ma w tym swój udział i nie do końca marginalny. Czynnik kontroli jaki dotyczy podkładów rakietek w tenisie stołowym to zasada – im szybsza rakietka tym mniejsza kontrola gry – czyli im bardziej sprężysty i gruby podkład tym kontrola powinna również spadać.

Bardzo istotne jest to, aby dobierać go do własnego stylu gry na bazie prób i błędów. Tylko testując różne kombinacje rakietki odnajdzie się zestaw idealnie dopasowany do własnego stylu gry oraz dobrze uzupełniający typy zagrań gracza. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: