Hantle treningowe Abarqs – Opinia

Hantle treningoweHantle treningowe firmy Abarqs są dość popularnym sprzętem sportowym. O ich popularności decyduje dość dobre wykonanie oraz ich atrakcyjna cena. Zestaw hantli składa się z 18 elementów.

Na skład wchodzi 12 talerzy ciężarków, 2 gryfy oraz 4 zamknięcia talerzy na gryfach. Całość jest wykonana solidnie z użyciem bitunitu znajdujących się w talerzach o powłoce z tworzywa sztucznego. Gryfy wykonane z metalu o uchwycie z tworzywa, zaciski na ciężarki są wykonane z tworzywa sztucznego.

Talerze hantli rozkładają się w następujących wagach 4x – 1,25 kg, 4x – 2,5 kg, 4x – 3,5 kg. W niektórych ciężarkach czasami można słyszeć podczas ćwiczeń poruszanie się wkładu talerza czyli obciążenia (jest to luźny bitunit podobny w konsystencji do pisaku lecz znacznie cięższy). Tworzywo ciężarków jest plastikiem o dość mocnej konstrukcji.

Gryf jest gwintowany na potrzeby zacisku ciężarków. Na środku gryfu znajduje się uchwyt na dłoń – wykonany z tworzywa, jest on wygodny podczas używania. Długość gryfów wynosi 42 cm. Zaciski do gryfu są wykonane z tworzywa, nie sprawiają wrażenia bardzo trwałych – jednakże do gryfów pasują wszystkie typy zacisków i można z powodzeniem dokupić do nich także zaciski metalowe.

Hantle Abarqs są dobrą propozycją do ćwiczeń domowych. Ich cena w porównaniu do jakości wykonania jest równoważna. Sprzęt działa sprawnie, bez problemu można zamontować na gryfach maksymalne obciążenie czyli po 15 kg na sztukę – z czym mają problemu niektóre inne zestawy.

Cały zestaw hantli Abarqs oceniamy jako dobry, są w sam raz do użytku domowego i ćwiczeń a komplet ma rozsądną cenę.

Hantle zajmują więcej miejsca niż te wykonane z metalu o tej samej masie ale także są od nich zdecydowanie tańsze. Zapraszamy do pozostałych tematów.

Jeden komentarz

  1. koksu

    Miałem te hantelki abarqs i ćwiczenia na nich są nawet fajne. Uchwyt wygodny a zamykanie talerzy na gwint jak najbardziej dobrze wykonane. Wadą ich jest rozmiar, te bituminy są po prostu bardzo duże i mniej wygodne niż jak by były ze stali. Druga sprawa to fakt, że z czasem środek ich czyli powiedzmy sobie asfalt pod powłoka plastiku zaczyna się kruszyć a więc podczas ćwiczeń wszystko zaczyna szeleścić i przesypywać się w środku. Mają one korki więc można z nich wysypać luźny asfalt lub dosypać piachu lub betonu.

    Dobre choć cena jest trochę za wysoka jak na ich rodzaj, choć wszyscy maja ceny podobne a stalowe już są całkiem w cenach kosmicznych za kawał żelastwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.