Hantle z funkcją sztangi Sportprise 2×15 KG – Opinia i Test

Hantle SportpriseHantle treningowe Sportprise 2×15 kg są o wkładzie bitumicznym (cementowym). Hantle te są regulowane co do ciężaru. Dużą ich zaletą jest możliwość wykorzystania hantli za sprawą łącznika do zrobienia z nich sztangi.

Hantle te są ciekawym rozwiązaniem, ale naszym zdaniem o sporych niedociągnięciach. Łączna waga zestawy powinna wynosić 30 KG. W połowie 2022 roku daliśmy za nie 168 złotych.

Zestaw Hantli regulowanych Sportprise 2×15 KG (30KG) składa się z:

 • 2 gryfy na hantle każdy o długość aż 50 cm.
 • Łącznika do gryfów tworzącego sztangę – 40 cm pokrytego pianką. W środku ma zupełnie inne łącznie, niż sugerują zdjęcia i oferty sprzedaży. Na wszystkich zdjęciach ofert sprzedaży przedstawiony jest łącznik profesjonalny z pokryciem pianką. W rzeczywistości jest to prosta rurka z byle jakiej blachy, z nakładkami na końcówkach plastiku z gwintem. Rura jaką otrzymaliśmy była jeszcze dodatkowo zardzewiała pod pianką. Zupełnie co innego sugerują zdjęcia, a zupełnie co innego jest w rzeczywistości.
 • 12 talerzy obciążenia jest powlekanych tworzywem. Wszystkie są bitumiczne (cement) – 8 sztuk po 2,5 KG, 4 sztuki po 1,5 KG oraz 4 po 1,25 KG.
 • 4 sztuki zacisków wykonanych z tworzywa na gwint do gryfów.

Hantle treningowe Sportprise 2×15 KG można nabyć w postaci okrągłych talerzy obciążenia lub ośmiokątnych. Nasze w teście były ośmiokątne, które były droższe niż okrągłe.

Niektóre talerze obciążenia były wykonane przy kapslach zamykających mocno nierówno i koślawo (osadzenie kapsli). To jednak drobna niedogodność estetyczna. Talerze w poszczególnych odważnikach są praktycznie jednakowej wielkości co jest zaletą (jeden był trochę mniejszy o tej samej wadze). Niestety nie trzymają się dokładnie swojej wagi. Każdy z ważonych miał odchylenia co do prawdziwej masy względem deklarowanej.

Łączenie zestaw z wszystkim ważył około 28,7 KG zamiast 30. Hantle jak do nas przyszły, były trochę pokryte czymś brudnym. Trzeba było je dokładnie wytrzeć szmatką.

Jak widać po długości gryfu – każda hantla jest bardzo długa. W przypadku próby ćwiczenia obydwoma naraz – powstają problemy. Mogą nie zmieścić się swobodnie w rozstawie klatki piersiowej. Chodzi o możliwe ocieranie się końcówek gryfów o siebie w niektórych ćwiczeniach.

Niewątpliwą zaletą hantli ośmiokątnych jest to, że się nie poruszają po odłożeniu. W przypadku wcześniej testowanych okrągłych, tamte potrafiły się przetaczać. Natomiast wizualnie wyglądają mniej atrakcyjnie niż te okrągłe. W jednym z obciążników były luźne frakcje wypełniacza cementowego. Podczas ćwiczeń, było słychać lekkie przemieszanie się wypełniacza (przesypywanie luźnych fragmentów).

Hantle te nie są złe, jednak przy takiej masie gryfy stają się za długie. Po stworzeniu z niej sztangi także staje się ona bardzo długa. Dla wielu osób może być to jednak zaleta – jeśli mają większy rozstaw rąk. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem było by, zastosowanie krótszych gryfów oraz zwiększenia masy na talerzach. Tak aby zestaw nie był, aż tak szeroki co do hantli.

O wiele mniejsze hantle z funkcją sztangi są wykonane z żeliwa lub stali. Wtedy są także bardziej poręczne. Natomiast hantle wykonane z metalu kosztują niestety średnio ponad dwukrotnie więcej niż bitumiczne. Nie wiedzieć czemu tak drogi jest złom w postaci ciężarów, lub żeliwny odpad hutniczy z których także wytarza się obciążniki.

Hantle treningowe Sportprise 2×15 KG nie są złym produktem. Jednak lepiej naszym zdanie wypadają te w formie okrągłych talerzy. Dodatkowo przez wagę, którą muszą osiągać zestaw zajmuje bardzo dużo miejsca. Od dużych obciążeń hantle bitumiczne stają się problematyczne, poprzez ich nadmierną wielkość. Przy mniejszych wagach 2×10 KG wypadają jeszcze bardzo dobrze. Gdy waga jednak wzrasta, to całe ich zestawy zaczynają nadmiernie puchnąć.

Warto rozważyć, czy nie lepiej kupić raz a dobrze (na całe) życie hantle i zestawy stalowe. A jeśli mimo wszystko wybierze się tańsze rozwiązania bitumiczne, to naszym zdaniem lepiej wypadają te okrągłe. Zapraszamy do kolejnych tematów oraz wyrażenia własnej opinii.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

4 komentarze

 1. SBawo pisze:

  Jak na hantle bitumiczne o wadzie powyżej 10KG to już za dużo. Pamiętam jak miałem swego czasu 20×2 i to były masakra jak wielkie. Teraz mam żeliwne i są 3x mniejsze od tamtych. Dlatego lepiej brać metalowe bo zajmują dokładnie mniej miejsca.

 2. Babik Piotr pisze:

  Sportprise to chyba jakaś nowa firma. Kojarzą mi się inne nazwy takie bardziej znane. To pewnie tak jak z smartfonami. Wiele nowych firm ale biorą ten sam sprzęt z chin i dają tylko swoje loga na obudowy. Te hantle betonowe nie są takie złe, można na nich nieźle poćwiczyć.

 3. Kaspin33 pisze:

  Wiadomo że sztanga i hantle stalowe najlepsze. Ale też zgodzę się z tym, że kosztuję sporo więcej. Samemu mam też na betonie w środku. Nie są jakieś bardzo złe. Zgodzę się także z tym, że jednak stalowe będą o wiele lepsze i będą służyć aż się nie znudzą bez uszkodzeń. Choć mi zdarzyło się w nich uszkodzić gryf, jak miał za dużo ciężaru na raz.

 4. Sportprise mam ketballa i działa super. W sensie poręczny i bardzo dobrze mi się sprawdza do martwego ciągu. A hantle wykonane w tych bitumitach to raczej ne są dobre sprzęty. Bo zobaczcie nigdy na siłowniach ich nie ma. One wiem do zastosowania domowego ale są mało trwałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: