Herbatniki Lekkie o smaku czekoladowym – Opinia

Herbatniki czekoladoweHerbatniki o nazwie Lekkie o smaku czekoladowym to produkt firmy Cukry Nyskie. Nie mają one dodatków cukru rafinowanego ale posiadają substancje słodzące i cukry naturalne.

W smaku wypadają one całkiem ciekawie aczkolwiek zdecydowanie mało słodko. Przykładowa paczka zawiera w sobie 73 gramy produktu.

Skład herbatników lekkich o smaku czekoladowym od Cukrów Nyskich: mąka pszenna, częściowo utwardzony tłuszcz roślinny (palmowy i rzepakowy), jaja, inulina 4%, mleko odtłuszczone w proszku, kakao o obniżonej zawartość tłuszczu 2,5%, skrobia ziemniaczana, substancje spulchniające – wodorowęglan sodu i wodorowęglan amonu, aromat czekoladowy, substancje słodzące na skład których wchodzą: cyklaminian sodu i sacharynian sodu oraz sól.

Skład można określić jako dopuszczalny choć na pewno mógłby być znacznie lepszy, zarówno pod względem czekolady jak i substancji słodzących, jakie mają tam miejsce a także typu użytej mąki.

Wartość odżywcza w 100 gramach produktu: energia 485 kcal, białko 9,1 g, węglowodany 55,9 g w tym cukry 6,4 g oraz skrobia 43,8 g, tłuszcz 25 g i w tym kwasy nasycone 7,7 g oraz błonnik 1,7 g i sód 0,4 g. Jak widać według norm GDA nie jest to zły produkt.

Naszym zdaniem nie są to najlepsze słodycze pod względem składników. Jednakże warto wypróbować je samemu, aby wyrobić sobie indywidualne zdanie.

Cenowo nie wychodzą one za tanio – jak typowo produkty dla osób jakie nie mogą spożywać zwykłego cukru. Cena jest zdecydowanie zawyżona a skład nie budzi naszego zachwytu – mimo to produkt sam w sobie nie jest też jakiś zły. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *