Historyczna wymazana katastrofa PRL

Wymazanie katastrofyDo katastrof dochodziło zawsze, także w czasach PRL (Polskiej Republiki Ludowej) czyli potocznie mówiąc komuny. Niestety w tamtych czasach ukrywało się znacznie więcej rzeczy niż obecnie a także tuszowanie było na szerszą skalę.

Jedną z takich katastrof jakie chciano wymazać z historii oraz wiedzy społeczeństwa jest wypadek samolotu. Co ciekawe standardową sztuczką jakie stosuje się obecnie po niewygodnym wydarzeniu zasypano prasę zupełnie błahymi tematami a istotne sprawy były o ile w ogóle publikowane jako małe zamglone notatki prasowe.

Katastrofa była o tyle dziwna, że włożono bardzo wiele trudu aby nikt postronny nie mógł odkryć jej przyczyn oraz zbadać i uwiecznić choćby na fotografii miejsca zdarzenia. Tak czy inaczej jest pewne, że nic się nie zgadzało z tym co wymieniono w prasie oraz oficjalnych sprawozdaniach z rzeczywistością.

Tutaj warto zauważyć, że tego typu w historii wypadków jest cała masa i być może jeszcze więcej wydarza się ich dzisiaj niż dawniej.

W tym zdarzeniu jest więcej pytań niż odpowiedzi – także świadkowie byli eliminowani (czyż to nie znane praktyki z dzisiejszych czasów notorycznych “samobójstw” na zlecenie) a cała sprawa oczywiście została ściśle utajniona. Śledztwo w tej sprawie postanowiła zrobić pasażerka.

Zdjęcia całego zajścia jakie były upublicznione zrobił 16 letni chłopak i tylko z ukrycia – inaczej każda osoba jaka wyciągała aparat była przetrzepywana przez milicję i służby bezpieczeństwa.

Także postać pilota i jego bardzo zagadkowa śmierć jest bardzo podejrzana – wygląda to identycznie jak wcześniej wspomniana fala samobójstw osób jakie mogą coś powiedzieć niewygodnego i wiedzą za wiele w nowoczesnej Polsce – gdzie nadal rządzą elity silnie lewicowe i silnie związane z systemem komunistycznej transformacji w inną otoczkę.

O tuszowaniu niewygodnych faktów dla rządu można mówić bardzo wiele. Po obejrzeniu tego materiału warto sobie zdać sprawę, że w tej materii nic się nie zmieniło i takie praktyki są na porządku dziennym także i dzisiaj oraz pewnie będą jeszcze w przyszłości. Zapraszamy do zobaczenia tego materiału oraz refleksji i komentarzy co sami o tym sądzicie.

Jeden komentarz

  1. Historyk

    Wbrew pozorom w PRL tak wiele nie było zmian inż dzisiaj, przecież rządzą dzisiaj komusze syny. To są ci sami ludzie jacy byli za komuny w rządzie. Ludzie tylko głupi myślą że ktoś inny jest a ci nadal zbijają majątki w prywatne kieszeni kosztem polaków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.