Hulajnoga Spokey Avanger – Opinia i Test

Hulajnoga Spokey Avanger to urządzenie z jakiego mogą korzystać zarówno osoby dorosłe jak i młodzież. Jej bardzo wytrzymała konstrukcja oraz wykonanie elementów składowych zapewni komfort korzystania dla osób w dowolnym wieku.

Hulajnoga ta doskonale nadaje się jako alternatywny środek transportu. Dzięki sporym kołom można nią jeździć niemal na każdym twardym trenie – jest to świetny sposób na aktywny i rekreacyjny sposób przemieszczania się w terenie – szczególnie w miastach czy po drogach rowerowych lub chodnikach.

Hulajnoga posiada przedni amortyzator – pozwoli on znacznie płynniej się poruszać, nawet po umiarkowanych nierównościach terenu. Także wspominany amortyzator znacznie zmniejsza drgania podczas jazdy, jakie mogą być odczuwalne na kierownicy a tym samym zwiększa wygodę poruszania się w terenie. Szczególnie przydatne podczas jazdy na chodnikach lub kostce brukowej.

Koła hulajnogi Spokey Avanger dają możliwość jazdy w wielu rodzajach terenu, dzięki swoim rozmiarom. Przednie koło liczy 230 milimetrów średnicy (23 cm), natomiast tylne 180 milimetrów średnicy (18 cm). Pracują one na łożyskach typu ABEC9 – jakie zapewniają płynność ruchu i małe opory toczenia a tym samym pozwalają jeździć stosunkowo szybko.

Koła są wykonane z PU czyli poliuretanu, jaki jest trwalszy od typowej gumy czy kauczuku na wszelkie uszkodzenia, przetarcia oraz pęknięcia – jest to z niewielkim kosztem podwyższenia twardości materiału. PU stosuje się, gdy liczy się duża żywotność elementu.

Obręcze na jakich założony jest PU wykonane są z grubego tworzywa sztucznego. Nie powinno być z nim najmniejszych problemów – jednakże podczas bardzo silnego uderzenia, przykładowo podczas spadku ciężkiej osoby na hulajnodze z krawężnika mogą się uszkodzić.

Kierownica jest regulowana – można ustawić odpowiadającą wysokość jej wspornika. Istnieje kilka wariantów ustawienia jej wysokości – maksymalna jej wysokość to 96 centymetrów. Zapewni to komfort korzystania zarówno dla dorosłych jak i młodzieży. Na kierownicy znajdą się rączki wykonane z miękkiej pianki.

Podest hulajnogi jest antypoślizgowy i pokryty nowoczesną grafiką. Jego wymiary to 57 na 15 centymetrów. Zapewnia to bardzo swobodne ulokowanie się na urządzeniu. Maksymalna dopuszczalna waga użytkownika wynosi 100 kilogramów. Osoby cięższe powinny stawać stopą umiejscowioną na hulajnodze w miarę blisko przedniego koła a nie na jej środku.

Hulajnoga ma możliwość składania, aby zajmować znacznie mniej miejsca. Wystarczy w tym celu odciągnąć dźwignie przy przednim kole, aby zatrzask pozwolił się złożyć korpusowi. Dzięki temu łatwiej ją schować jak i przenosić.

Materiał z jakiego została wykonana to w 80% aluminium (podstawa, kierownica) oraz stalowy widelec wraz z hamulcem – dzięki temu jest to konstrukcja bardzo wytrzymała a zarazem stosunkowo lekka.

Podest jest stworzony w taki sposób, aby nie ślizgały się na nim buty. Żebrowania w podeście zapewnią stabilne przywarcie podeszwy i brak poślizgu nawet gdy są one mokre. Na blacie jest grafika z napisem nazwy hulajnogi czyli Avanger.

Jedna drobna wada dotycząca podestu, to jest trochę zbyt niskie zawieszenie. W przypadku mocnych skrętów mogą boki podestu trzeć o podłoże po jakim się jeździ. Dotyczy to brania zakrętu w ciasnym łuku – podest mógłby być zdecydowanie wyższy bez opadania ku przodowi sprzętu.

Pod podestem znajduje się mała nóżka do postawienia hulajnogi, aby nie trzeba było jej kłaść. Nóżka działa dość ciasno dzięki mocnej sprężynie i czasami trzeba się wysilić aby ją rozłożyć lub złożyć pomagając sobie rękoma.

Hamulec jaki jest umiejscowiony z tyłu działa na zasadzie docisku – wystarczy go nacisnąć aby blokował on obroty tylnego koła. Hamulec ten działa na zamontowanej sprężynie – sprawdza się on bardzo dobrze – hamowanie następuje poprzez spowolnienie obrotów a nie nagłe zatrzymanie się tylnego koła.

Hulajnoga Spokey Avanger spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa w tym EN 14619.

Warto wspomnieć, że jest to model typu Unisex – czyli skierowany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jego wygląd nadaje się dla każdego przedstawiciela dowolnej płci, co niewątpliwie jest dużą zaletą.

Trzeba wspomnieć, że jazda na hulajnodze Spokey Avanger daje bardzo dużo satysfakcji oraz przyjemności. Dzięki dużym kołom można się na niej mocno rozpędzić – nawet do około 20 km/h. Dzięki możliwości dostosowania wysokości kierownicy, dużemu udźwigowi wagi oraz szerokiemu podstawi – jest ona wygodna zarówno dla osób dorosłych jak i młodzieży lub dzieci.

Bez wątpienia jest to sprzęt warty polecenia oraz wypróbowania. Na nas zrobił bardzo pozytywne wrażenie a jazda na niej była całkowitą przyjemnością. Warto wspomnieć, że coraz więcej osób w dużych miastach wybiera ten typ transportu z wielu powodów – jest szybki, dzięki dużej ilości coraz lepszych dróg rowerowych i chodników można nim dojechać prawie wszędzie i łatwo go przenosić oraz zabierać ze sobą na wykłady, do pracy czy sklepu.

Podsumowując zdecydowanie polecamy ten produkt – jazda na nim to czysta przyjemność a samo wykonanie jest stabilne i precyzyjne oraz wydaje się trwałe. Zapraszamy do kolejnych testów i opinii w serwisie.

2 komentarze

  1. Oswobodziciel

    Mam Spokey Avanger od około 3 tygodni, całkiem fajnie się na niej jeździ. Hamulec na tylne koło działa dość dobrze ale na standardy docisk nogą. Na łamaniu przy składaniu nie jest to najmocniejsze rozwiązanie jakie widziałem ale spełnia swoje zadanie.

    Dość szybko się na niej jeździ i fajnie pokonuje dystans. Koła mogły by być jeszcze większe aby łatwiej brać nierówności w chodnikach czy można wjechać w większy tern. Ogólnie jestem zadowolony, często jadę nią do pracy.

  2. Daniel Kurczyk

    Całkiem ciekawy sprzęt, dobrze mi się nią jeździ. Bez problemu pokonuje typowe miejsce problemy na drodze. Natomiast jak wpadnie jakiś twardy kamyk to może zaszorować kołem. W mojej ocenie jest warta uwagi, to moja druga i ta na pewno jest lepsza niż poprzednia z mniejszymi kółkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.