Jak adresować koperty pocztowe w drukarce

Adresowanie drukarkąDrukowanie adresów i adresowanie drukarką jest bardzo przydatną czynnością. Szczególnie się to przydaje gdy wysyłamy często i dużo paczek.

Cała czynność jest bardzo prosta i nie wymaga żadnych umiejętności czy wiedzy. Adresować na drukarce można na dwa sposoby.

Pierwszym jest włożenie do drukarki koperty na której będzie nadrukowany adres. Drugim sposobem jest drukowanie małych papierowych etykiet naklejanych potem na koperty i paczki – i jest to chyba najlepszy sposób. Do takich etykiet można użyć normalnego papieru który potem kleimy klejem w tubce lub papier który z jest także naklejką.

Jak adresować koperty na drukarce do cięcia – wystarczy tylko włożyć zwykłą kartkę papieru do drukarki lub z klejem. Kolejnym krokiem jest zaprojektowanie w dowolnym edytorze tekstu wyglądu druku. Najlepiej w programie Word (Microsoft Office) lub Writer (Open Office).

Projektujemy całą stronę adresów lub konkretny adres. Pamiętajmy że jedna strona edytora to kartka papieru o formacie A4. W przypadku gdy chcemy drukować małe etykiety wystarczy że w naszej drukarce zmniejszymy stempel wielkości papieru do rozmiaru jaki mamy zamiar nadrukować.

Przed drukowaniem upewnijmy się że w programie drukowania jest wybrany odpowiedni rodzaj kartki papieru jaką będziemy drukowali. Najlepiej sprawdzają się drukarki laserowe do takiej pracy. Po prostu są bardziej precyzyjne i wydajne.

Jak drukować adres na kopertach – drukowanie adresu na kopertach także jest prostą czynnością. Przygotowujemy ramkę podziału kartki w drukarce na wielkość koperty – to taki suwak przy podajniku papieru. Następnie także w edytorze tekstu zaznaczamy adresowanie listu czyli format A6 koperty tradycyjnej (lub A5, A4).

W programie tekstowym wpisujemy dane do adresowania i po prostu drukujemy. Przesuwana wajcha w drukarce służy właśnie do takich czynności. Takie adresowanie zajmuje nam chwilę czasu, a jest dużo bardziej estetyczne i czytelne niż pisane ręcznie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *