Jak chronić cerę i skórę twarzy

Cera dbanieOchrona cery która znajduje się na twarzy jest bardzo ważna. Cerę trzeba chronić zarówno latem jak i zimą. Latem szkodliwie na cerę wpływają promienie słoneczne, natomiast zimą zimno powietrza. Ochrona cery jest prosta ale opiera się na pewnych zasadach.

Jak chronić cerę – ochrona cery czyli skóry na twarzy wymaga szczególnej pielęgnacji. Skóra na twarzy jest jedną z najbardziej wrażliwych jaką posiada ciało człowieka. Ochrona cery polega na jej zabezpieczeniu przed działaniem szkodliwych czynników – głównie atmosferycznych.

Dbanie o cerę to zarówno odpowiednie jej nawilżanie jak i przyjmowanie witamin potrzebnych do jej prawidłowego cyklu.

Na początek warto wspomnieć o kremach do pielęgnacji twarzy. Kremy do stosowania na cerę są bardzo różne. Jedne mają ją nawilżać, inne odżywiać a jeszcze inne zabezpieczać przed zimnem lub słońcem. Nie ma kremów uniwersalnych dlatego należy wybierać takie jakie są potrzebne do danych warunków i do danej cery.

Na okrasy zimne należy używać natłuszczany oraz kremów ochrony przed zimnem. Cera jest bardzo wrażliwa, szczególnie w przypadku osób które mają cienką cerę. W okresach ciepłych należy chronić cerę poprzez jej nawilżanie oraz stosowanie odpowiednich filtrów przeciwsłonecznych.

Cera potrzebuje odpowiednich witamin. Witaminy dobrze działające na skórę twarzy to A oraz C i E. Należy dbać aby nasz organizm otrzymywał odpowiednią dawkę tych elementów aby cera była zdrowa. Dbanie o cerę to także jej higiena. Twarz powinna być myta i pielęgnowana oraz przemywana. Do tego służą specjalne toniki które czyszczą cenę z zarazków i bakterii.

Należy pamiętać że cera jest wrażliwa i trzeba o nią dbać mocniej niż w przypadku innej skóry. O tym jak dbać o cerę warto poczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *