Jak chronić i zabezpieczyć uszczelki

Konserwacja uszczelekOchrona uszczelek jest bardzo ważna, zarówno w okresach letnich jak i szczególnie zimowych. To dzięki uszczelką samochód jak i inne pojazdy są szczelne – to samo dotyczy części które coś uszczelniają a są narażone na nieprzyjazne warunki atmosferyczne.

Zadbanie o to aby uszczelki były sprawne, i się nie niszczyły jest więc istotne.

Jak chronić uszczelki – wszystkie uszczelki zarówno te wykonane z gumy jak i pianki czy sylikonu wymagają specjalnego zabezpieczenia.

Zabezpieczenie to ma być przydatne zarówno przed zimnem czyli zamarzaniem, przed wysuszaniem i w skutku tego pękaniem, od promieni słonecznych oraz od kruszenia i przywierania do siebie. Jak widać przed wieloma czynnikami trzeba chronić uszczelki.

Ochrona uszczelek jest bardzo prosta i sprowadza się do jednej czynności. Wszystkie uszczelki trzeba przetrzeć wilgotną szmatką aby zebrać z nich kurz i inne pyłki. Następnie stosuje się do ochrony uszczelek specjalny preparat. Preparatem tym jest sprej a dokładniej sylikon w spreju.

Sylikon w spreju jest najlepszym preparatem do ochrony wszelkiego rodzaju uszczelek. Sylikon działa w taki sposób że nadaje warstwę ochronną na spryskaną powierzchnię. Jest to bardzo dobre do stosowania zarówno w przypadku uszczelek samochodu jak i wszelkich innych.

Zapewnia on ochronę przed sklejaniem się uszczelek, ich zamarzaniem oraz przywieraniem do nich brudów oraz pękaniem i kruszeniem.

Także ochrona uszczelek dzięki sylikonowi w spreju jest skuteczna na mrozach. Guma i inne tworzywo uszczelki dzięki tej osłonie nie kruszy się i nie przywiera, nie zamarza i nie twardnieje w tak dużej mierze jak bez tej osłony. O tym w jaki inny sposób zabezpieczać uszczelki warto poczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Opolska izka

    Są specjalne preparaty do tego. One pozwalają zachować im nieelastyczność oraz szczelność. Samemu smarowałem je sylikonowym smarem bezbarwnym przy oknach jak i przy drzwiach auta. Inaczej jak się o to nie dba to mogą one pękać oraz się gnieść i płaszczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.