Jak chronić i zabezpieczyć uszczelki

Konserwacja uszczelekOchrona uszczelek jest bardzo ważna, zarówno w okresach letnich jak i szczególnie zimowych. To dzięki uszczelką samochód jak i inne pojazdy są szczelne – to samo dotyczy części które coś uszczelniają a są narażone na nieprzyjazne warunki atmosferyczne.

Zadbanie o to aby uszczelki były sprawne, i się nie niszczyły jest więc istotne.

Jak chronić uszczelki – wszystkie uszczelki zarówno te wykonane z gumy jak i pianki czy sylikonu wymagają specjalnego zabezpieczenia.

Zabezpieczenie to ma być przydatne zarówno przed zimnem czyli zamarzaniem, przed wysuszaniem i w skutku tego pękaniem, od promieni słonecznych oraz od kruszenia i przywierania do siebie. Jak widać przed wieloma czynnikami trzeba chronić uszczelki.

Ochrona uszczelek jest bardzo prosta i sprowadza się do jednej czynności. Wszystkie uszczelki trzeba przetrzeć wilgotną szmatką aby zebrać z nich kurz i inne pyłki. Następnie stosuje się do ochrony uszczelek specjalny preparat. Preparatem tym jest sprej a dokładniej sylikon w spreju.

Sylikon w spreju jest najlepszym preparatem do ochrony wszelkiego rodzaju uszczelek. Sylikon działa w taki sposób że nadaje warstwę ochronną na spryskaną powierzchnię. Jest to bardzo dobre do stosowania zarówno w przypadku uszczelek samochodu jak i wszelkich innych.

Zapewnia on ochronę przed sklejaniem się uszczelek, ich zamarzaniem oraz przywieraniem do nich brudów oraz pękaniem i kruszeniem.

Także ochrona uszczelek dzięki sylikonowi w spreju jest skuteczna na mrozach. Guma i inne tworzywo uszczelki dzięki tej osłonie nie kruszy się i nie przywiera, nie zamarza i nie twardnieje w tak dużej mierze jak bez tej osłony. O tym w jaki inny sposób zabezpieczać uszczelki warto poczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Opolska izka pisze:

    Są specjalne preparaty do tego. One pozwalają zachować im nieelastyczność oraz szczelność. Samemu smarowałem je sylikonowym smarem bezbarwnym przy oknach jak i przy drzwiach auta. Inaczej jak się o to nie dba to mogą one pękać oraz się gnieść i płaszczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *