Jak chronić się przed ugryzieniami komarów

Owady ukąszeniaKomary są to owady jakie dokuczają nam w najbardziej w okresach ciepłych. Są to pasożyty żerujące na krwi.

Ukłucie komara pozostawia swędzący zaczerwieniony ślad. Komary mogą być także niebezpieczne gdyż są zdolne do przenoszenia chorób.

Jak ochronić się przed gryzieniem komarów – komar to owad który reaguje na różne bodźce. Przyciągają go zapachy potu i widoczne dla niego ciepło ciała. Komary a dokładniej komarzyce gdyż to samica komara tylko gryzie, są spotykane dosłownie wszędzie. Sposobów na zabezpieczenie się przed ugryzieniem od komara jest kilka.

Pierwszy sposób na komary to zastosowanie odpowiednich witamin. Witaminy są zdrowe i ich przyjmowanie jest dla nas korzystne. Komary nie lubią zapachu który wydziela nasze ciało po spożyciu witamin z grupy B. Najlepiej więc zaopatrzyć się w aptece w paczkę witamin B komplet.

Bardzo ważna informacja to, to że witamina natychmiastowo nie będzie wydzielała odpowiedniego zapachu po spożyciu.

Witaminy z grupy B zaczynają wydzielać zapach dopiero po 2 dniach od ich regularnego przyjmowania. Zapach ten jest niewyczuwalny dla człowieka ale zdecydowanie rozpoznawalny dla owadów. Witaminy te można przyjmować codziennie bez żadnego ryzyka. O ile będziemy sumienni w przyjmowaniu witamin z grupy B, to na pewno uchronimy się przed pogryzieniem komarów.

Kolejny sposób to zastosowanie odstraszaczy i pułapek do domów. Są one dobre tylko w pomieszczeniach zamkniętych. Działają one na zasadzie energii elektrycznej, odstraszacze emitują dźwięki które odstraszają komary i w których one nie żerują.

Natomiast pułapki są to lampy elektryczne które zabijają komary wabiąc je do samej lampy porażającej te owady ładunkiem elektrycznym.

Najbardziej prostą ochroną przed komarami są też aerozole. Można się nimi popsikać i ich moc działania będzie trwała do kilku godzin – w zależności od rodzaju aerozolu. Działają bardzo dobrze i odstraszają wszystkie komary na czas działania. Aerozole na komary są najbardziej popularną formą walki z komarami. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: