Jak ćwiczyć by zrobić szpagat

Szpagat jak zrobićNauka zrobienia szpagatu nie jest wcale taka trudna pomimo tego że sporo osobą wydaje się że jest to nie do wykonania. Aby zrobić szpagat trzeba najpierw poćwiczyć rozciągnięcie ścięgien i mięśni.

Nawet osoby ćwiczący sztuki walki nie robią szpagatu bez wcześniejszego rozgrzania gdyż jest to niebezpieczne.

Ćwiczenie szpagatu jak wspomniałem jest proste ale wymaga czasu. W przypadku gdy absolutnie nie jesteśmy rozciągnięci i nie umiemy rozchylić nóg nawet na kont prosty należy rozpocząć proste ćwiczenia rozciągające o których tutaj napiszę, tak samo ćwiczymy aby zachować odpowiednie naprężenie ścięgna nawet gdy już potrafimy zrobić szpagat.

Jak wykonać ćwiczenia do zrobienia szpagatu – w pierwszej fazie najłatwiej położyć się na plecach i złączyć własne stopy zgiętych kolanach. Nasze nogi w ten sposób tworzą ciężar który przy ciągłym złączeniu rozciąga nasze ścięgna przy pachwinach. Należy nie używać mięśni, tylko pozwolić kolanom rozchylać się na boki i rozciąć.

Z czasem gdy nasze ścięgna się rozciągną siła ciężaru naszych kolan nie będzie sprawiała nam buli i tutaj należy zareagować mięśniami nóg do ich mocniejszego nagięcia ku dołowi. Jest to bardzo proste ćwiczenie ale i bardzo bezpieczne oraz delikatne.

Kolejnym ćwiczeniem pomagającym nam zrobić szpagat gdy poprzednie mamy już opanowane będzie rozciąganie bezpośrednie ścięgna ale o natężeniu łagodnym do jego pracy. Zaczynamy ćwiczenie wykonywać w ten sposób że musimy znaleźć sobie coś stabilnego na wysokości naszego biodra o dość szerokiej podstawie.

Na to coś zarzucamy nogę, drugą stojąc na ziemi. Staramy się obie nogi trzymać wyprostowane. Należy próbować robić skłony do stopy nogi założonej na podest.

Posset najlepiej jak jest na tyle wysoki że tworzy kont prosty między naszymi nogami. Takie ćwiczenie na początku znowu będzie tworzyło dla nas problem i szybko nas męczyło ale z niedługim czasem je opanujemy.

Ćwiczenie trzecie i ostatnie do zrobienia szpagatu jest najtrudniejsze, tutaj oddziałujemy bezpośrednio na nasz mięśnie i najbardziej intensywnie. Należy stanąć w rozkroku najlepiej na szorstkiej powierzchni aby się nam nie rozjechały nagle nogi i próbować coraz dalej odsuwać nogi od siebie. Jeśli opanowaliśmy pozostałe ćwiczenia to startujemy od kata lekko rozwartego.

Tak ćwiczymy poprzednie i te ostatnie ćwiczenie – z czasem uda nam się wykonać szpagat. Aby to osiągnąć przy codziennej pracy można osiągnąć to w miesiąc czasu a osoby młode dużo szybciej – im jesteśmy starsi takie rozciąganie trwa niestety dłużej ale nie należy się zniechęcać. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.