Jak często powinno się myć zęby

Częste mycie zębówMycie zębów jest bardzo ważne. Wiele osób zastanawia się jak często powinno się wykonywać tą czynność oraz ile dokładnie robić to razy na dobę.

Jak często myć zęby – na początku trzeba powiedzieć o bardzo ważnej sprawie o której większość osób zapomina. Dotyczy to nie tego ile razy myć zęby ale jaką się stosuje pastę do ich mycia. Mianowicie jeśli ktoś wybiera pasty mające w sobie bardzo duże stężenie fluoru i substancji chemicznych, to częste mycie zębów może nawet szkodzić zdrowiu.

Jeśli natomiast posiada się pastę z naturalnych składników, można wtedy stosować ją znacznie częściej.

Przyjęła się zasada że zęby powinno się myć po każdym jedzeniu a nawet picu. Jednakże nie jest ona dokładna a tym bardziej właściwa. Po takich jedzeniach, które nie posiadają w sobie cukru lub nie mają wpływu na koloryzację zębów nie jest wymagana ich ponowne czyszczenie.

Doskonałą alternatywą staje się w tym przykładzie stosowanie nici dentystycznej. Zbyt częste mycie zębów może podrażniać dziąsła a nawet w przypadku mocnych past uszkadzać szkliwo na zębach.

Zamiast standardowego mycia zębów po każdym jedzeniu można także stosować gumy do życia przywracające Ph w ustach oraz usuwające ewentualny nieprzyjemny zapach. Prawidłowe dbanie o higienę jamy ustnej polega na używaniu od 2 do 4 razy na dzień mycia zębów, z czego stosuje się tutaj dobre pasty z małą ilością dodatków chemicznych. Niezbędne w higienie uzębienia są nici dentystyczne i zdecydowanie warto je stosować.

Natomiast twierdzenie że po każdym posiłku i picu ponowne mycie zębów jest wskazane jest mylne. Tak naprawdę ze wszystkim można przesadzić, nawet to co jest robione dla zdrowia może się odwrócić przeciwko niemu, gdy jest zbyt często stosowane. Zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *