Jak często wymieniać okładziny rakietki w tenisie stołowym
Okładzina rakietki od tenisa stołowego tak samo jak wszystko inne także ulegają zużyciu.
Wiele osób się zastanawia jak często powinno się je wymieniać na nowe – zazwyczaj dotyczy to rakietek składanych a nie całych gotowych zestawów, gdzie przeważnie bywają zbyt mocno zamocowane aby je odkleić.
Wymiana okładzin rakietki powinna następować w rzeczywistości nie w jakiś określonych odstępach czasu ale po stwierdzeniu parametrów okładziny, czy się znacznie nie pogorszyły względem stanu pierwotnego.
Okładziny wymienia się tylko wtedy gdy można stwierdzić, że już nie mają one takiej rotacji jak w przypadku nowych, że piłka nie jest już tak mocno ciągnięta a tym samym nie otrzymuje tak mocnych obrotów podczas podkręcania.
Wymiana następuje tylko wtedy gdy parametry rakietki podczas gry są inne, gdzie by dany zawodnik musiał ponownie się doszkalać nad uderzeniami aby opanować zmienne parametry rakietki lub gdy stwierdza się że dane parametry w tym szczególnie rotacja są już niewystarczające do własnego stylu gry.
Z reguły wybiera się takie same okładziny jakie miało się poprzednio, jeśli są już opanowane w grze. Chyba że chodzi o zmianę parametrów rakietki na wyższe lub niższe, aby dostosować coś nowego do własnego stylu gry – czyli tak zwane testy.
Aby okładziny rakietki do tenisa stołowego działały dłużej należy je konserwować, zarówno płynami je czyszczącymi jak i nadającymi im większą przyczepność. Także przenosić rakietkę w pokrowcu i starać się nie wystawiać jej powierzchni na działanie słońca. Zapraszamy do kolejnych tematów.