Jak czyścić ekran telewizora i monitora

Ekran i monitorCzyszczenie ekranu zarówno telewizora jak i monitora od komputera jest bardzo ważne. Ekran emituje pole magnetyczne które przyciąga do siebie kurz oraz inne drobinki fruwające w powietrzu. Aby obraz ekranów był dobry, musi zostać odpowiednio wyczyszczony. Samo wytarcie monitora lub telewizora nie zapewni jego czystości.

Jak czyścić ekran monitora oraz telewizora – zacznijmy od tego że do czyszczenia używa się dwóch różnych szmatek oraz specjalnego płynu. Szmatki do czyszczenia najlepiej jak są wykonane z mikrofibry – jest to materiał który głównie jest przystosowany do czyszczenia kurzu oraz zbierania wszystkiego co osiada na danych powierzchniach. Płyn do czyszczenia ekranów to coś co ma działanie antystatyczne.

Płyn do czyszczenia musi być przystosowany do powierzchni szklanych – mimo że niektóre matryce mają matowe powierzchnie to także można stosować płyny antystatyczne. Mikrofibra powinna być lekko nasączona płynem do czyszczenia. Następnie ekran monitora lub telewizora się przeciera delikatnie szmatką. Bardzo ważne jest to, aby wykonywać zdecydowane ruchy w jednym kierunku.

Najlepiej wycierać ekran z góry do dołu. Druga szmatka także z mikrofibry służy do zdjęcia zawilgocenia oraz końcowego procesu czyszczenia ekranu. Mikrofibra ma to do siebie, że nie pozostawia po sobie żadnych nitek czy włosków tak jak inne szmatki.

Czyszczenie ekranu monitora lub telewizora powinno się wykonywać co najmniej raz na miesiąc. Wszystko zależy od miejsca i kurzenia w pomieszczeniu gdzie się on znajduje. Wyczyszczenie ekranu sprawia że staje się on znacznie bardziej jasny a co więcej wszystko co jest na nim wyświetlane jest lepiej widoczne.

Pamiętać należy że czyszczenie samego ekranu to nie wszystko, warto także przeczyścić z kurzu cały sprzęt, kurz może niekorzystnie wpływać na działanie i zagrzewanie się sprzętów.

Oczyszczenie dokładnie także tego co się znajduje pod obudową teoretycznie wydłuża okres sprawności i płynność działania. O czyszczeniu warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *