Jak czyścić klawiaturę komputera i laptopa

Klawiatura czyszczenieArtykuł o tym jak wyczyścić klawiaturę w komputerze. Czyszczenie klawiatury jest bardzo ważne, aby działała ona sprawnie i chodziła płynnie.

W zakamarkach klawiatury zbiera się zawsze bardzo wiele kurzu oraz innych zanieczyszczeń, często także są to okruchy jedzenia. Profilaktyczne oczyszczanie warto wykonywać aby działała sprawnie.

Czyszczenie klawiatury komputera – zacznijmy od tego, że aby dobrze wyczyścić klawiaturę nie wystarczy tylko przetarcie jej z wierzchu. Czyszczenie klawiatury powinno być wykonywane znacznie dokładniej. Aby dokładnie ją wyczyścić trzeba zdemontować jej klawisze. Prawie każda klawiatura ma wyjmowana klawisze, które są umocowane na zatrzaskach w swoim miejscu.

Podczas wyjmowania klawiszy liczy się zapamiętanie który klawisz był umieszczony w jakim miejscu. Najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie zdjęcia klawiatury, aby potem po dokładnym jej wyczyszczeniu umieścić klawisze na swoim miejscu. Jest to więc zasada praktyczna.

Czyszczenie klawiatury nie wymaga posiadania od nas specjalnych przyborów. Do czyszczenia klawiatury przyda nam się zużyta szczoteczka do zębów, nią możemy dokładnie przeczyścić klawisze oraz to w czym są umocowane poszczególne klawisze.

Miejsce mocowań klawiszy klawiatury należy dokładnie wyczyścić z wszystkich zabrudzeń. Szczoteczka do zębów nie uszkodzi obwodów ani niczego innego, dlatego warto ją polecić. Należy wspomnieć że całe czyszczenie wykonuje się na sucho, bez użycia jakichkolwiek płynów. Można wymyć wyjęte klawisze w wodzie ale należy pamiętać że przed ich zamontowaniem trzeba je dokładnie wysuszyć.

Klawisze wraz z tym co mieści się pod nimi gdy zostaną oczyszczone należy wcisnąć w swoje miejsca. W tym korzystamy z zdjęcia jakie się wykonało klawiaturze – to znacznie ułatwia pracę. Klawiatura zarówno jako narzędzie zewnętrzne jak i te wykorzystywane w laptopach nie powinny być zamaczane.

Warto wspomnieć że istnieją klawiatury gumowe które nie mają zakamarków klawiszy – są to klawiatury lite. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *