Jak czyścić soczewkę i obiektyw aparatu

Czyszczenie soczewekCzyszczenia obiektywu aparatu jest bardzo ważne, dzięki temu jak czysta jest soczewka otrzymujemy często jakość zdjęć. Przykładowo nawet najmniejszy paproszek na obiektywie aparatu może psuć bardzo dobre zdjęcia.

Obiektyw jest wylotową aparatu – im zdjęcie z większej odległości tym paproch na soczewce jest powiększany, tak samo smugi.

Jak czyścić obiektyw i soczewki aparatu – czyszczenie wykonuje się bardzo delikatnie i w pewien prosty sposób. Do czyszczenia soczewek i obiektywów powinniśmy mieć specjalną ściereczkę. Ściereczki te są nasączone płynem i przetarcie nimi szkła nie pozostawia po sobie smug.

Aparatów nie czyści się ostrymi przedmiotami aby wyjmować zanieczyszczenia z zakamarków. Do ochrony soczewek oraz obiektywu są specjalne zaślepki. Jeśli już się ubrudzi nasz obiektyw i soczewka trzeba nabyć takie ściereczki w skalpach z aparatami.

Ściereczki te są bardzo małym wydatkiem a przynoszącym bardzo dobre oczyszczenie obiektywu i soczewki. Ściereczki nie są jednorazowe więc wydatek nie będzie stratą pieniędzy.

Czyszczenie obiektywów wykonuje się na zasadach. Ściereczką przeczyszczamy obiektyw a zakamarki soczewki rogiem ściereczki aby sięgnęła głębiej. Czyszczenie obiektywu wykonuje się wtedy gdy widzimy że jest choć trochę on zanieczyszczony.

Jest to czynność trwająca minute czasu, więc nie stanowi problemu. Ściereczki do czyszczenia soczewek i obiektywów powinno się trzymać w pokrowcu razem z aparatem. Aby zawsze były one dostępne w każdej sytuacji. Zapraszamy do następnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasz Facebook i YouTube!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: