Jak czyścić ubrania z błota

Ubranie z błotaUbrania ubrudzone w błocie czasami jest ciężko wyczyścić. Zazwyczaj w przypadku drobnego ubrudzenia błotem nie ma sensu ponownie dawać tego ciuchu do prania. Aby wyczyścić błoto z ubrań nie trzeba poświęcić dużo czasu i wysiłku.

Tutaj znajduje się informacja jak sobie szybko poradzić z brudnym ubraniem od błota, tak aby wyglądało czysto bez konieczności prania i moczenia.

Jak wyczyścić ubranie z błota – na początek rozkładamy nasze ubranie tak aby było dobrze widać gdzie jest ubrudzone. Teraz należy szczotką  o miękkim włosiu usunąć błoto z materiału. Robimy to tak aby pozostały już tylko same ślady po błocie na materiale ale bez okruchów błota.

Następnie przygotowujmy zwykła ściereczkę którą namacamy ciepłą wodą i dobrze wyciskamy. Kolejnym krokiem jest przyłożenie ściereczki do miejsca ubrudzenia błotem i delikatne ścieranie.

Ścierka powinna być wilgotna ale nie kapiąca wodą. Pocieranie miejsca ubrudzenia ścierką na pewno pomoże pozbyć się wszystkich śladów po błocie – choć dotyczy to tylko i wyłącznie ubrań ciemnych.

W przypadku ubrań białych lub jasnych należy skorzystać z pralki lub punktowego prania ręcznego. Ubrania ciemne natomiast czyści się w około 2 minut do stanu idealnego wyglądu tylko dzięki ścierce z wodą i pocieraniu na miejscu po błocie. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jeden komentarz

  1. Cepik Maciek

    Z błockiem coś jest takiego, że czasami jest w nim jakiś domieszek wapienny i może przez niego gdy za długo jest one na ubraniu wypalać ciucha. Na przykład jak schnie błoto na materiale, to potrafi odbarwić miejsce gdzie one było. Otrzepanie suchego jest proste ale może być czasami to za późno. Najlepiej od razu to sprać na mokro aby potem nie było problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.