Jak dać wypocząć stopom

Wypoczynek stópStopy to bardzo istotny element naszego ciała, to w nim mieszą się wszystkie zakończenia nerwów, więc dbanie o ich kondycję jest bardzo ważne. Najbardziej męczącymi zadaniami dla naszych stóp jest wielogodzinne przebywanie w butach czy stanie na nogach.

Przez zmęczenie tylko samych stóp nasze ciało czuje się także bardziej ociężałe nie mówiąc już o bólach czy dyskomforcie.

Odpoczynek stóp w wodzie z solą –  jest to jeden z najbardziej typowych wypoczynków stóp. Na początku przygotowujemy miskę z ciepłą wodą do której dodajemy kilka do kilkunastu łyżek soli kuchennej. Sól działa kojąco na ból stóp  i rozluźniająco. Następnie wkładamy nogi do miski, woda powinna nam sięgać do kostek i być w temperaturze około 20 stopni.

Nogi moczymy w takiej misce około 15 minut. Zawsze to wykonujemy w pozycji siedzącej z nogami tworzącymi kąt prosty – czyli wyprostowana pozycja ciała. Miska powinna być na tyle duża aby nie trzeba było podwijać palców – stopa musi mieć swobodę.

Nogi na podwyższeniu – bardzo dobre efekty przynosi położenie naszych nóg na jakimś podwyższeniu. Chodzi tutaj o to aby nasze stopy były powyżej naszej głowy. Jest to oczywiście wykonywane w pozycji leżącej. Działa to kojąco na ból oraz znanie przyspiesza odtajanie stóp do stanu normalnej użyteczności.

Taka pozycja z stopami na podwyższeniu przyspiesza obieg krwi w dolnych kończynach naszego organizmu – dlatego zastała krew w stopach po dniu pracy i napuchniecie jest szybko zniesione przez nogi na podwyższeniu.

Masaż stóp i masowanie – bardzo pozytywna forma aktywna. Działa ona na zasadzie przyspieszenia krążenia w naszych stopach przez masaż. Także masowanie jest forma relaksacyjną. Jest to forma przynosząca bardzo szybkie efekty w działaniu.

Jedyną wadą jest to że po masażu czuje się że czegoś nam brakuje lub ma się odczucie własnych stóp. Odczucie to nie jest forma złą ani dobrą po prostu czujemy nasze stopy mocniej niż inne elementy ciała.

To wszystko w tym temacie  – należy pamiętać że z trzech opisanych form odpoczynku dla naszych stóp z reguły powinno się wybierać tylko jeden. Warto eksperymentować co przynosi nam najlepsza ulgę z podanych sposobów, a potem to realizować. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: