Jak dbać i pielęgnować drewnianą podłogę

Podłoga z drewnaDrewniana podłoga wygląda bardzo dobrze w każdym domu. Deski na podłodze wymagają jednak odpowiedniego dbania aby służyły przez wiele lat.

Same deski czyli zarówno deski drewniane jak i drewniane panele na podłodze wymagają takiej samej ochrony przez zniszczeniem, tak samo należy też dbać o taką podłogę. Warto dodać że drewno jest mocne ale niektóre czynniki mogą je zepsuć bardzo szybko.

Jak dbać o podłogę z drewna – na początek zacznę od tego przed czym ją chronić. Na podłodze drewnianej nie powinno się rozlewać wody, drewno które dostanie i wchłonie wodę zostanie spaczone. Woda doprowadzi do wybrzuszeń oraz wykrzywieniu desek.

W przypadku posiadania ciężkich mebli staramy się dać im filcowe podkładki na nogi, aby nie szorowały desek. Deski należy także konserwować w przypadku naturalnych całościowych desek je lakierować.

Jak pielęgnować drewnianą podłogę – przede wszystkim należy chronić jej powierzchnię nie tylko zapobiegawczo jak napisałem wyżej ale dodatkowo pielęgnować. Do tego używamy specjalnych płynów lub mleczek które pielęgnują i konserwują drewno. Płyny do czyszczenia drewna i pielęgnacji działają na dwóch zasadach jednocześnie.

Po pierwsze czyszczą podłogę nadając jej połysku, a po drugie impregnują ją i zabezpieczają przed osiadaniem i lepieniem się do niej kurzu i brudu, oraz przed lekkimi uszkodzeniami mechanicznymi.

Podług takich nie czyścimy mopem z długiem włosiem lecz takim z nakładkami materiałowymi, ewentualnie ręcznie ścierką z płynę do pielęgnacji drewna. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.