Jak dbać i pielęgnować panele podłogowe

Panele na podłodzePanele podłogowe są wybierane najczęściej w montażu jako podłoga w domach. Są to bardzo delikatne elementy podłogi dlatego należy dbać o nie z większą troskliwością niż w przypadku desek podłogowych.

Dbanie o panele ma swoje zasady i należy się ich trzymać, aby nasza podłoga długo zachowała ładny wygląd oraz sprawność.

Jak dbać o panele podłogowe – zaczynamy od czystości na podłodze. Wiele osób do oczyszczenia podłogi używa mop-ów  lub wilgotnych ścierek założonych na szczotki. Jest to bardzo niekorzystna forma czyszczenia paneli podłogowych. Panele te są mało odporne na działanie wody gdyż nie jest to prawdziwe drewno.

Czyszczenie paneli podłogowych powinno odbywać się na innych zasadach. Należy stosować do tego odpowiednie mleczka do ochrony drewna. Chodzi tutaj o takie do mycia podług  drewnianych oraz mebli. Najgorszy wpływ na panele podłogowe ma sama zwykła woda.

Po panelach podłogowych nie można chodzić w butach – dlatego ich zastosowanie w przedpokoju mijało by się z celem. Panele te są bardzo delikatne a ich  powierzchnia górna jest cienka dlatego szybko się ściera. Nasze buty maja twarde podeszwy wiec przyspieszają ten proces.

Co ważne na panelach podłogowych nie chodzi też się w kapciach gumo podobnych. Do poruszania się po domu z panelami stosuje się tylko kapcie o podeszwie szmacianej. To zabezpiecza przed ścieraniem się podłogi

Trzeba także pamiętać że panele podłogowe są miększe od drewna. Z tego powodu nasze meble muszą mieć specjalne filcowe podstawki na nogi aby nie wcinały się w podłogę. Nasze panele podłogowe szczególnie narożne są na uszkodzenia w przypadku przesuwania mebli. Dlatego w przypadku przemeblowania należy całkowicie podnosić nasze meble a nie szorować nimi po podłodze.

Panele podłogowe można kłaść przede wszystkim w sypialniach i pokojach bawialnych. Czyli tam gdzie w mniejszym stopniu będą narażone na zniszczenia i wilgoć. Warto zorientować się w dalszych treściach nad rodzajem paneli, sposobem ich kładzenia oraz cenach w sklepach internetowych – dzięki temu zaoszczędzimy sporo gotówki i czasu na szukanie wymarzonych wzorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *