Jak dbać o akumulator i go zabezpieczyć

Dbanie o akumulatorDbanie o akumulator i zabezpieczenie akumulatora jest bardzo ważne. Jest to szczególnie istotne podczas okresów zimowych gdzie temperatury spadają poniżej zera stopni. Akumulatory wtedy są szczególnie narażone na słabsze działanie lub całkowite osłabienie.

Jak dbać o akumulator – głównie polega to na tym aby zabezpieczyć akumulator przed osłabieniem. W przypadku gdy nie korzysta się z pojazdu to należy zawsze wyciągnąć akumulator i zabezpieczyć go przed zimnem. Temperatury poniżej zera bardzo osłabiają i całkowicie wyczerpują moc akumulatora.

Gdy często korzysta się z danego pojazdu, czyli już mowa nie o motocyklu ale przykładowo samochodzie stosuje się inne rozwiązania.

Gdy wyjmujemy akumulator należy go owijać jakimiś szmatami i wstawić w miejsce gdzie będzie on miał sucho i ciepło. Oba te czynniki są bardzo ważne aby akumulator pozostał sprawny. Gdy pozostaje on w pojeździe rozwiązania są inne.

Należy zadbać o to aby zawsze miał dobry elektrolit przystosowany do niskich temperatur. Sam akumulator dobrze gdy także ma osłonę termiczną przed zimnem.

Na akumulatory działają dwie siły podczas zimy, które go osłabiają. Pierwszą z nich to zimno czyli zagęszczenie lub nawet zamarzanie elektrolitu w akumulatorze, a druga to dostawanie się wilgoci do akumulatora. Wilgoć to zazwyczaj zwykła woda która nie trzyma dobrze energii a miesza się z elektrolitem i w skutku zimnych temperatur potrafi szybciej przymarzać.

Akumulatory można owijać folią izolacyjną aby zabezpieczyć je przed wychłodzeniem. Warto mimo wszystko z sobą wozić rozrusznik, gdyż może podczas dużych mrozów się stać tak że samochód raz zgaszony już nie zapali. Warto zadbać o to aby mieć jakieś wyjście gdy akumulator przestanie działać.

Trzeba pamiętać o tym aby stan elektrolitu był zawsze odpowiedni a i sam elektrolit był świeży, a nie już przepalony. O tym jak dodatkowo zabezpieczyć akumulatory warto poczytać więcej. Zapraszam do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: