Jak dbać o telefon komórkowy

Dbanie o telefonTeraz telefony komórkowe ma prawie każdy. To jak długo nasze telefony będą sprawnie działać zależy często nie tylko od ich jakości, ale i od naszego dbania o nie. Aby dobrze dbać o telefon nie trzeba wiele, a daje to dużo korzyści.

Korzyści te to ładny jego wygląd oraz długie bezawaryjne działanie telefonu komórkowego.

Jak dbać o telefon komórkowy – dbanie o telefon opiera się na kilku zasadach. Zarówno chodzi tutaj o jego obudowę jak i cały sprzęt. Na początek warto kupić dla naszego telefonu jakiś dobry pokrowiec na telefon.

Pokrowiec ten będzie go zabezpieczał zarówno przed porysowaniem jak i zmoczeniem, czy zmarznięciem lub w przypadku nawet przegrzaniem. Zarówno niska temperatura jak i bardzo wysoka wpływa niekorzystnie na nasz telefon i jego układy oraz szczególnie baterię.

Po za samym pokrowcem na telefon który już sam w sobie daje bardzo wiele pozytywnych cech warto wiedzieć coś jeszcze. Ładowanie telefonu, powinno się je wykonywać gdy telefon jest wyłączony – to daje możliwość większego naładowania baterii bez jej niszczenia w sektorach.

Co więcej telefon powinno się wyłączać na noc gdyż nie ma potrzeby aby cały czas czuwał. Kolejna sprawa to aby nasz telefon nie był ładowany dłużej niż mu potrzeba. Chodzi o to abyśmy wiedzieli kiedy go wyjąć z ładowarki.

Następnie istotna informacja odnosi się do przechowywania telefonu. Powinno się go trzymać w cieniu, nigdy na słońcu. Tak samo w miejscu które nie ma dużej wilgotności powietrza. Telefony bardzo szybko się psują gdy oddziałuje na nie wilgoć.

Sprawa dotycząca używania telefonu także jest ważna. Chodzi o to aby telefonem nie rzucać czy nie wstrząsać zbyt mocno. Co prawda powinien być to aparat odporny ale nie jest to narzędzie niezniszczalne.

Sam pokrowiec na pewno zabezpieczy go przed większością niedobrych następstw. Jeśli dbamy o telefon posłuży nam on bardzo wiele lat bez żadnych usterek, więc warto o niego dbać. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jeden komentarz

  1. Ja przemywam ekran jak i etui co jakiś czas spirytusem czy innym alkoholem. Zawsze to oczyści z zarazy telefon jak i dodatkowo z wszelkiego brudu. Może być też nasączony na szmatkę płyn do mycia naczyń czy podłóg – to praktycznie ten sam skład. Inaczej może być gotowa chusteczka do czyszczenia okularów – także się sprawdza bardzo dobrze.

    Wody nie polecam bo powstają potem zacieki i nie jest to tak dokładne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *