Jak dbać o uszy i je pielęgnować

Pielęgnacja uszuOd naszych uszów zależy nasz słuch, to jak będziemy o nie dbali przekłada się na to jak będziemy mili sprawny słuch. Dbanie o uszy nie sprowadza się tylko do ich higieny ale także zadbania by ich nie przewiać czy aby nie marzły.

W tym artykule znajdą się porady jak dbać o higienę własnych uszu oraz zabezpieczać je przed różnymi niedobrymi następstwami.

Jak dbać o uszy w higienie – trzeba dodać że nie należy ich czyścić wacikiem o czym pisaliśmy już wcześniej, gdyż to tylko powoli doprowadza do zapychania ucha w środku. Uszy należy myć codziennie w ciepłej wodzie. Najłatwiej wykonywać to w taki sposób że nabieramy ciepła wodę na palec a następnie go wsadzamy do ucha.

Teraz należało by zrolować chusteczkę lub materiał w rożek. Rożek będzie czyścił ucho a nie wpychał jak wacik swoją końcową cześć woskowiny głębiej w ucho. Uszów nie czyścimy bardzo głęboko, tyko do takiego stopnia gdzie nasz rożek dostanie się bez problemowo – ważne aby go nie wciskać nigdzie na siłę.

Przeczytaj także:

Jak dbać o uszy – bardzo istotne jest to aby nasze uszy podczas mrozów jak i silnego wiatru były osłonięte. Nasze uszy w rzeczywistości są bardzo delikatne i może wyniknąć bardzo poważna choroba gdy nie dbamy odpowiednio o nie.  Najprościej uszy zasłaniać oczywiście czapkami, można także apaszkami czy opaskami na głowę.

Chodzi tutaj o to aby nasze małżowiny uszne zarówno nie przemarzły jak i nie przewiał ucha wewnętrznego wiatr. Chorobę uszu leczy się dość długo i trudno, jest to zazwyczaj bolesna dolegliwość więc pamiętajmy aby być zaradczym przed szkodą.

W przypadku dużych mrozów i wiatrów powinno się odizolować nasze uszy tak grubą warstwą materiału który ochroni je całkowicie przed bezpośrednim działaniem pogody. Czapki powinny być zakładane na zakładkę – bardzo dobrze sprawują się specjalne z ochraniaczami na uszy.

Istotne jest także jeszcze dbanie o uszy techniczne – tutaj chodzi o to że częste a szczególnie głośne słuchanie muzyki przez słuchawki do uszu bardzo je nadwyręża oraz niszczy. Powinno więc się jak najmniej używać słuchawek. Także bardzo ważne jest to aby nie narażać naszych uszu na mocny hałas.

Czopki słuchowe dzięki którym odbieramy tony są nadzwyczaj delikatne i szybko ulegają zniszczeniu. Pamiętajmy że do zdrowego zachowania uszu unikamy wszystkich głośnych miejsc. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: