Jak depilować miejsca intymne

DepilacjaDepilowanie miejsc intymnych sprawia bardzo wielu osobą duże trudności. Depilacja w miejscach intymnych często wiąże się z podrażnieniami, trudnościami w dostaniu się w zakamarki oraz problemem z wyborem metody stosowanej podczas depilacji.

Jak depilować miejsca intymne – zacznijmy od tego że depilacja miejsc intymnych wymaga specjalnej staranności. Miejsca intymne zawsze są o wiele bardziej wrażliwe niż pozostałe partie ciała. Depilacja w miejscach intymnych dlatego musi się odbywać zazwyczaj na innych zasadach niż gdzie indziej. Do wyboru mamy kilka sposobów na wykonanie depilacji.

Zazwyczaj w miejscach intymnych nie stosuje się elektrycznych depilatorów gdyż mogą one sprawiać zbyt duży ból. Istnieją jednak takie depilatory które są przeznaczone tylko do miejsc o dużej wrażliwości skóry.

Depilatory te działają na zasadzie mrożenia okolic pracy aby zmniejszyć odczucia podczas depilacji. Także zazwyczaj są w nich stosowane rolki masujące które zapewniają większe rozluźnienie podczas używania depilatora.

Najczyściej wybieraną metodą stosowaną w miejscach intymnych jest depilacja maszynką do golenia. Maszynki stosowane do depilacji miejsc intymnych także różnią się budową od tych tradycyjnych do golenia. Bardzo ważne jest delikatne działanie tego typu maszynek. Paski nawilżające oraz pewność uchwytu są bardzo ważne.

Do depilacji miejsc intymnych można stosować wszystkie rodzaje maszynek dla kobiet. Bardzo istotne jest to aby miejsce przed depilacją było dobrze nawilżone a włoski zmiękczone, przez zastosowanie odpowiedniego kremu lub pianki.

Do depilacji kupuje się specjalne zmiękczające kremy które znacznie ułatwiają tą pracę. Należy nałożyć piankę lub krem na miejsce które chcemy wydepilować a następnie odczekać chwilę czasu.

Następnie można przystąpić do depilacji maszynką. Maszynkę po pociągnięciach należy spłukiwać wodą aby jej ostrza nie były zanieczyszczone przez włoski. Depilacja maszynką jest bezpieczna i całkowicie bezbolesna. Także wykonuje się ją szybko. Warto poszukać pianek osłabiających włoski, aby rosły coraz mniejsze i rzadsze. Warto poczytać o depilacji więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.