Jak dobrać fryzurę oraz zarost do kształtu twarzy?

Broda zadbanaWiele mówi się na temat tego, że w zależności od kształtu twarzy należy dobierać odpowiednią fryzurę i jest to prawda. Nie wszyscy wiedzą, że ta sama zasada dotyczy zarostu.

W dzisiejszym poradniku podpowiemy zatem, jak dobrać fryzurę oraz zarost do kształtu twarzy. Ponieważ wyróżnia się nawet kilkanaście typów twarzy, my skupimy się na tych najpopularniejszych kształtach.

Fryzury i zarost odpowiednie dla trójkątnej i kwadratowej twarzy
Zawsze dąży się do uzyskania optymalnych proporcji twarzy. Zatem w przypadku twarzy kwadratowej poprzez dobór fryzury można ją wydłużyć, jednak nie można jej poszerzać. Fryzury z wygolonymi bokami i podniesionymi włosami na czubku głowy w tym przypadku dobrze się sprawdzą. Do twarzy trójkątnej sprawdzą się dłuższe fryzury nachodzące na twarz. Włosy powinny być ścinane warstwowo, tak by miały większą objętość w okolicy czoła. Jeśli chodzi o zarost, to w przypadku twarzy trójkątnej może on poszerzać linię żuchwy. Z kolei do twarzy kwadratowej najlepiej pasować będzie pasować broda skoncentrowana w centralnej części twarzy. W obydwu przypadkach trzeba zadbać o usuwanie zbędnego zarostu. Sprzęt do golenia zarostu w Beardman.pl spełni oczekiwania najbardziej wymagających.

Jak dobrać fryzurę i zarost do okrągłej twarzy?
Jeśli masz twarz okrągłą, to pewne jest, że możesz wyszczuplić ją optycznie. Wystarczy, że wybierzesz fryzurę, która wydłuży twoją twarz bądź będzie opadała na dwie strony Twojej twarzy w formie przedzielonej grzywki. Możesz też wybrać nieco dłuższą wersje side part. Możesz postawić nawet na włosy zaczesane do tyłu, jeśli nie masz wysokiego czoła. Do takiego kształtu twarzy doskonale pasuje zarost mocno konturowany. Może być to zarówno dłuższa broda, jak i kozia bródka, a nawet broda na linii żuchwy. Jeśli zastanawiasz się, co może jeszcze pasować do kształtu Twojej twarzy, to Twoim wzorcem może być Leonardo di Caprio, który ma właśnie taki kształt twarzy. W przypadku długiej brody musi być ona równa, tak by odpowiednie proporcje zostały zachowane. Akcesoria do golenia zarostu pozwolą Ci utrzymać Twoją brodę w ryzach i zachować odpowiednie kontury czy też równą długość. Bez wątpienia poza maszynką lub brzytwą sprawdzi się także pędzel do golenia, np. z włosiem borsuka lub włosiem syntetycznym wysokiej jakości.

Czy istnieje typ twarzy do którego pasuje niemal każda fryzura i każdy zarost?
Odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. Jest to twarz owalna, która uważana jest za kształt idealny. W przypadku takiej twarzy zachowane są idealne proporcje. W związku z tym trzeba jedynie dbać by ich nadmiernie nie zaburzyć, ale generalnie można do takiej twarzy dobrać każdy typ fryzury. Jedynie raczej należy unikać grzywki na czole i zaczesać ją na bok. Klasyczne fryzury krótsze po bokach i dłuższe u nasady świetnie się w tym przypadku sprawdzą. Z kolei jeśli chodzii o zarost można eksperymentować zarówno z długim, jak i krótkim. Można też postawić na kozią bródkę.

Jaki typ fryzury i zarostu sprawdzi się do twarzy podłużnej, a jaki do sercowatej?
Twarzy podłużnej można dodać objętości po bokach, natomiast nie należy jej dodatkowo wydłużać. Zatem doskonała będzie fryzura z nieco dłuższymi włosami po bokach i lekko uniesionymi w górnej części. Ważne by nie zaburzyć proporcji i nie wydłużyć dodatkowo twarzy. Zarost powinien być równej długości. Można postawić zarówno na ten kilkudniowy, jak i pełny zarost na policzkach i brodzie. Tutaj kluczowe znaczenie ma by broda nie była dłuższa na linii żuchwy. Twarz sercowata jest dość wymagająca w tym przypadku zarost powinien sięgać poniżej linii żuchwy, to znaczy ją zamaskować. Może sięgać aż do szyi. W przypadku takiego kształtu twarzy sprawdzi się np. fryzura militarna. Można postawić też na klasyczne męskie cięcie, gdzie włosy na szczycie i po bokach są niemal równej długości.

Warto jeszcze wspomnieć o twarzy diamentowej, do której świetnie pasuje bródka typu kotwica. Jeśli zastanawiasz się jaki to typ twarzy to podamy Ci przykład. Taką twarz ma Johnny Depp. Fryzury z zaczesaną, dłuższą grzywką w tym przypadku świetnie się sprawdzają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *