Jak dobrze czyścić komputer

Czyszczenie komputera z kurzuKomputer podczas normalnego użytkowania wytwarza pole elektromagnetyczne które przyciąga kurz. Największe zgromadzenie kurzu oczywiście znajdziemy w monitorze oraz stacji dysków komputera.

Jest to sprzęt delikatny więc nie można tam po prostu wsadzić rury od odkurzacza i tak go czyścić.

Jak czyścić komputer – na początek trzeba się zaopatrzyć tylko w jedną rzecz którą pędzel do golenia. Jak posiadamy już ten przedmiot bierzmy się do pracy. Na początku rozkręcamy śrubki stacji dysków komputera jakie się znajdują z tyłu.

Następnie zdejmujemy obudowę komputera czyli całą osłonę lub oba jej boki. Teraz na początek należy mocno starać się przedmuchać środek, na pewno wzbiją się tumany kurzu.

Następnie obracamy nasz komputer tyłem do nas i dmuchamy z całych sił w wiatrak od zasilacza – tam także bardzo lubi się gromadzić kurz. Gdy wstępnie przedmuchaliśmy (bez skojarzeń) nasz komputer w środku przechodzimy do kolejnej fazy.
Tym razem zajmiemy się czyszczeniem części podzespołów, do tego potrzebny jest nam pędzel do golenia.

Pędzel ten jest bardzo poręczny gdyż ma długie włosie sięgające tam gdzie nie dostaniemy się niczym innym mocno nie rozkręcając podzespołów. Pędzlem tym wykonujemy delikatne ruchy czyszcząc wszystkie części w środku PC aby oczyści go z przylegającego kurzu.

Tak samo należy pędzel wepchnąć do wiatraka z tyłu komputera i przetrzeć. Po przetarciu wystarczy jeszcze raz mocno przedmuchać całość stacji dysków i po robocie.

Czyścimy nasz komputer raz na rok, to wystarcza aby jego części się nie przegrzewały przez kurz oraz wiatraczki płynnie chodziły, nie blokując się. Zapraszamy do przeczytania kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *