Jak dobrze czyścić srebro

Szybkie czyszczenie srebraSrebro z czasem samoczynnie śniedzieje i robi się mało błyszczące, traci barwę i matowieje. Tak się dzieje wskutek przybierania nalotu na srebrze.

Nalot ten jest procesem utleniania, nie niszczy on samego srebra i jego struktury a tylko na nim osiada. Nalotu na srebrze można się bardzo łatwo pozbyć, aby srebro było ponownie ładne i błyszczące.

Jak czyścić srebro – zacznijmy od tego że czyszczenie srebra wymaga specjalnych zabiegów które łatwo wykonać w domu domowymi sposobami. Nie ma znaczenia czy srebro jakie mamy zamiar wyczyścić jest łańcuszkiem wisiorka, kolczykiem czy sztućcami lub jeszcze czymś innym. Każde srebro tak samoś śniedzieje i każde czyści się też tak samo.

Do czyszczenia srebra potrzeba nam jedynie szczoteczki, najlepiej stosować gładką szczoteczkę do czyszczenia srebra – może być typowa do mycia zębów. Szczoteczka powinna być o średniej twardości włosia. Warto wspomnieć że do czyszczenia srebra przydaje się płyn do naczyń lub pasta do zębów.

Na szczoteczkę do zębów należy nalać odrobinę płynu do naczyń lub rozprowadzić pastę do zębów. Następnie srebro przecierać na tej samej zasadzie jak mycie zębów. Srebro nie będzie się niszczyć, a śniedź szybko zacznie ustępować od czyszczenia szczotką. Płyn do naczyń jak i pasta do zębów mają w swoim składzie składniki czyszczące.

Po wyczyszczeniu srebra warto zadbać o to aby nadać mu połysk. Połysk srebru nadaje się przez zastosowanie soku z cytryny. Sok z cytryny wpływa na rozjaśnienie srebra oraz nadanie mu odblasku, połysk jest trwały do czasu ponownego śniedzenia srebra.

Sczyszczenie srebra powinno się wykonywać co określony czas. Wszystko zależy od tego jak dane srebro szybko śniedzieje. Srebra nie należy czyścić natomiast środkami typu proszki, mogą one porysować powierzchnię czyszczonego srebra i pozostawić na niej trwałe ślady zarysowań.

Srebro należy czyścić delikatnie. O innych metodach czyszczenia warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.