Jak dobrze grać w tenisa stołowego

Dobra gra tenisaSama gra w tenisa stołowego nie opiera się wyłącznie na ruchach dłoni i układzie rakietki. W pingpongu trzeba grać dosłownie całym ciałem i umiejętnie nim balansować.

Liczy się płynność ruchów zarówno dłoni mającej rakietkę jak i w szczególności tułowia oraz nóg wraz z balansowaniem wolną dłonią – jest to współgranie całym ciałem. W grze istnieje zasada taka jak powtarzalność. Polega ona na tym, że każdy ruch powinien być przećwiczony wiele razy, aby wychodził coraz lepiej.

Aby dobrze grać w tenisa stołowego należy balansować ciałem, gdy odbijamy piłkę należy nogę od ręki z rakietką zbliżyć do stołu i się pochylić nad stołem, aby mieć maksymalną kontrolę piłki. Po odbiciu należy wrócić do pozycji poprzedniej z lekkim pochyleniem do przodu czyli przygotowaniem na odbiór każdej piłki.

Gdy piłka zostanie już odbita przez przeciwnika należy się cofnąć o tyle aby ciągle mieć ją dobrze widoczną przed sobą. Jest to balans kroków, czyli coś na zasadzie wahadła.

Uderzenie piłek nie polega tylko na spadzie pochylenia rakietki do tenisa stołowego lecz mocy wkrętu piłki. Ścinanie piłek tak samo jak zwykłe ich odbijanie forhendem czy bekhendem plaga wyłącznie na potarciu piłki rakietką nadając jej rotacji do stołu.

Niektórzy nabierają powierza przy odbiciu piłki i wypuszczają po tej czynności lub na odwrót. Każda osoba z czasem wyrobi swój własny styl gry.

Większość stylów ulegnie zmianie po dłuższym graniu. Im dłużej gramy rezygnujemy z starych zagrań na rzecz nowych doskonalszych i trudniejszych. Ważne jest to by grać z jak największa ilością różnych przeciwników, to rozwija najszybciej. Także liczy się też to, by grać jak najmocniejszymi przeciwnikami.

Jeśli coś nie wychodzi w treningu po raz 20, to na pewno wyjdzie po 30 próbach. Nie ma w tej grze czegoś takiego, aby nie dało się tego zrobić i osiągnąć. Wiele osób się denerwuje jak coś im nie wychodzi, to tylko gra i nie ważne kto wygrywa lecz to dlaczego gramy. Osoby grające dla przyjemności i nie nastawione na zwycięstwo częściej tak naprawdę wygrywają.

W samej nauce gry tenisa stołowego ważne są wspomniane płynne ruchy, czyli nie kurczowe trzymanie rakietki lecz luźno oraz poruszanie się płynnie i szybko. Wiele osób myśli jak odebrać daną piłkę, przez co nie odbiera jej wcale. Tutaj wykorzystuje się metodę powtarzalną czyli nie myśli się o tym nasze ciało samo będzie wiedziało jak to zrobić aby było dobrze.

Należy zawsze panować nad presją, dużo osób mających mało brakujących punktów do zwycięstwa traci przewagę i przegrywa. Jest to spowodowane rozluźnieniem i myślą że nie da się już przegrać czyli lekceważeniem przeciwnika lub samą chęcią zbyt szybko zakończenia gry. Są to główne błędy graczy. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: