Jak dobrze i łatwo czyścić dachówki

Czyszczenie dachówekDachówki podczas długiego oddziaływania na czynniki pogodowe tracą swoją barwę, zastosowania i wytrzymałość. To aby przywrócić nasze dachówki do stanu pierwotnego wcale nie będzie bardzo trudne.

Dachówki się odnawia i jest to bardzo opłacalne. Odnowienie czyli oczyszczenie dachówek jest dużo tańsze niż zakup nowych. A kolor jaki im nadamy jest naszym wyborem.

Jak czyścić dachówki – czyszczenie dachówek rozpoczynamy od demontaży ich z dachu. Do oczyszczenia dachówek potrzebna nam będzie pompa ciśnieniowa – przykładowo taka jaką myje się samochód. Na dachówkach osadza się dużo mszaków i mchów oraz grzybów czy pleśni. Takie naleciałości osłabiają dachówki i wstrzymują ich prawidłowy obieg wody.

Czyszczenie zaczynamy od przygotowania pompy ciśnieniowej i szczotki ryżowej o twardym włosiu. Czyszczenie powinno odbywać się na zasadach następujących. Zmoczenie dachówki a następnie dokładne jej oczyszczenie szczotką ryżową. Kolejny krok to dokładne opukanie myjką ciśnieniową w maksymalnym ciśnieniu wody. Dzięki tym działaniom pozbędziemy się narostów na dachówkach i brudów.

Przy bardzo mocno przylegających ciałach obcych dachówki, należy dokładnie wykonywać czyszczenie szczotą. Liczy się to aby nie uszkodzić samej dachówki i jej nie rysować. Po umyciu dachówek mamy do wyboru ich montaż lub całkowite odnowienie.

Odnowienie wiąże się z zakupem specjalnej farby do krycia dachówek. Po umyciu i oschnięciu dachówek można je malować na wybrany przez nas kolor.

Czyszczenie dachówek można wykonywać na dachu. Ale jest to forma mniej bezpieczna a tym bardziej mniej dokładna. Najbardziej typowe na dachówkach jest osiadanie mchów i grzybów pleśniowych. Usunąć je można najwygodniej przy całkowitym demontażu dachówki.

Dachówki po oczyszczeniu także można pomalować specjalnym preparatem. Preparat ten zabezpiecza dachówki przed ponownym osiadaniem na nich mchów i grzybów pleśniowych. Jest on skuteczny przez kilka lat. Nie jest to drogi preparat i warto się w niego wyposażyć gdy czyścimy dachówki.

O preparatach do dachówek oraz farbach można więcej poczytać w internecie. Tam także zdecydowanie taniej kupimy te preparaty. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.