Jak dobrze i zdrowo opalać skórę

Zdrowa opalenizna skóryOpalanie się jest bardzo przydatne aby dobrze wyglądać. Opalać jednak należy się naturalnie, na słońcu a nie w solariach. To jak ładnie się opalić jest bardzo proste, ale nie wystarczy tylko leżeć plackiem na słońcu.

Przede wszystkim ważne jest ładne i zdrowe opalanie dla naszego organizmu.

Jak się opalać na słońcu – opalanie na słońcu jest najlepszą formą do przybrania ładnej barwy naszej skóry. Tego co daje nam naturalne słońce nie zapewni nam żadne inne solarium i opalacze.

Opalanie się na słońcu jednak rządzi się pewnymi zasadami, które trzeba znać aby ładnie się opalić. Zasady te to nie tylko informacje jak bezpiecznie się opalać ale także jak to robić aby nasza opalenizna była ładna i długotrwała.

Całość rozpoczyna się od zastosowania zwykłego kremu lub olejki do opalania z filtrami UV. One zabezpieczą nas przed poparzeniami i niezdrowym nadmiernym działaniem słońca. Kolejna czynność to sposób opalania. Trzeba pamiętać że nie osiągnie się dobrego efektu a szczególnie długotrwałego natychmiast.

Opalanie i ciemniejsza karnacja będzie nam towarzyszyła długo jeśli zaczniemy się opalać na prostych zasadach. Rozpoczynamy od tego że dobre opalanie jest długotrwałe w wielu sesjach – nie opalamy się cały dzień na słońcu lecz godzinę, maksymalnie trzy w ciągu dnia.

przebywamy na słońcu krótki czas dziennie przez większą ilość dni. Gdy nie mamy na to czasu to można skrócić ten proces na rzecz dłuższego opalania dziennego, ale opalenizna nie będzie już tak długotrwała.

Opalamy się tak że zmieniamy co jakiś czas miejsce opalania. Nie powinno się robić tego tak że leżymy plackiem – najlepiej się opalać w ruchu. Opalanie na leżąco nie jest ani zdrowe ani dobre. Najlepiej więc opalać się spacerując lub choć co kilka minut zmieniać pozycję położenia ciała.

Po opalaniu dobrze wziąć chłodny prysznic aby skóra odpoczęła od skwaru i się oczyściła. Dobre opalenie się zajmuje kilka dni i taka forma jest najbardziej trwała a zarazem zdrowa jeśli robimy to z umiarem. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. Krzyr-a pisze:

    Wszystko to co jest mówione w tym materiale to prawda, beta karoten nie tylko zabezpiecza przed nadmiarem słońca ale też pozwala się przepięknie opalić. Jedzenie marchewki jest dobre ale jeszcze lepiej jak się ją zrobić ugotowaną z odrobiną masełka, wtedy to ma znacznie większe działanie.

  2. KinGozn pisze:

    Ja bym zwrócił uwagę na to aby robić opalanie tylko do godziny 10 a potem od 16 do wieczora. Nigdy między 10 a 15 a już na pewno przenigdy między 11 a 14 bo to najbardziej szkodliwa godzina. Ludzie jak wariaci jadą w to co jest najgorsze dla nich i się zmażą. Może już szykują się na pójście do piekła ale raczej nie tędy droga i zaprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: