Jak dobrze malować sufit

Malowanie sufitu remontMalowanie sufitów jest prostą czynnością ale wymaga kilku drobnych przygotowań. Na początek przygotujmy sprzęt do malowania a będzie nim wałek lub tradycyjny pędzel.

Następnie potrzebujemy tak zwanej palety z której pobieramy farby w przypadku używania wałka, natomiast pędzlem pobieramy farbę zawsze wprost z wiadra z farbą.

Kolejnym krokiem zanim rozpoczniemy pracę nad malowaniem sufitu jest okrycie najbardziej cennych przedmiotów w miejscu malowania. Przede wszystkim przed malowaniem wynosi się dywany i elementy które da się usunąć z pomieszczenia a nie chcemy ich zachlapać.

W przypadku kanap i szaf okrywamy ich powierzchnię albo folią malarską lub po prostu gazetami.

Należy zdawać sobie sprawę że pędzel znacznie mocniej chlapie niż wałek i kryje słabiej – więc polecam do takiego malowania jeden spory wałek oraz jeden mały pędzel. Malowanie zaczynamy z stołu lub drabinki czy podestu. Nabieramy farby na pędzel lub wałek i na palcie lub krawędzi wiadra zrzucamy nadmiar farby.

Następnie pociągamy farbą po suficie zawsze w jednym kierunku, tutaj nigdy nie robimy kolistych ruchów.

Rzadko kiedy wystarcza pojedyncze malowanie, choć jest to tylko zależne o gęstości naszej farby. Po malowaniu przechodzimy do wykończeń rogów. Tam naszym małym pędzlem dokańczamy malowanie precyzyjne aby nie ubrudzić ściany.

Następnie czekamy aż wszystko podeschnie i przy świetle stwierdzamy czy powierzchnia jest dobrze pokryta, jeśli tak mamy już po pracy i możemy posprzątać, jeśli nie to powtarzamy malowanie na całej powierzchni do uzyskania pełnego krycia sufitu. Zapraszamy do kolejnych tematów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Ovet pisze:

    Wałki sprawdzają się najlepiej do sufitowego malowania i szybkiego krycia dużych powierzchni farba. Natomiast przy rogach już trzeba wybrać pędzel i nim malować dokładnie te wszystkie zagłębienia czy kontury. Także pędzle jak i wałki praktycznie nadal są niezbędne do takiej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: