Jak dobrze myć samochód

Mycie samochoduMycie samochodu często nawarstwia nam sporo problemów z dokładnym wykonaniem. Dużo pracy trzeba poświęci aby nie powstawały zacieki na karoserii samochodu jak i by wszystko ładnie błyszczało się świeżym blaskiem.

Dodatkowo często mycie samochodu jest daremne bo wystarczy krótka jazda i znów jest zakurzony – w tym artykule postaramy się zaradzić jak myć samochód, i jak go pielęgnować by na dużej był czysty.

Mycie samochodu rozpoczynamy od oczyszczenia jego karoserii. Do tego najlepiej sprawdzają się myjki ciśnieniowe, czasami myjki posiadają zbiornik z dolewką płynów co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Myć samochód można także w inny sposób a mianowicie przygotować wiadro z ciepławą wodą i gąbką.

Do wody dodać dowolnego płynu do mycia szyb czy naczyń. Następnie nabieramy wodę z wiadra i obficie jeździmy gąbka po całym samochodzie. Gąbki nie wyciskamy tak aby była ona z mała ilością wody, mają z niej ściekać strugi z pianą tam gdzie jeździmy. Gdy przejedziemy gąbką z tym płynem całe autko należy oblać samochód wodą.

Można po prostu wylać na auto z 3 wiadra czystej wody lub podłączyć szlauf i wypukać go.

Teraz czeka nas kolejna czynność, zaczynamy robić tak aby karoseria nie miała smug po zmyciu detergentu. Do tego najlepiej wykorzystać szmatkę z mikrofibry. Szmatką tą po prostu koliście szorujemy samochód.

Można dodać na szmatkę płyn antystatyczny który zapobiegnie w późniejszej jeździe przywierania kurzu i płu do karoserii samochodu. Można także zastosować woskowanie ale jest to bardziej pracochłonne.

Miejsca które są trudno dostępne w samochodzie czyli szczególnie felgi, zagięcia karoserii przy drzwiach i okolice zderzaka myjemy najlepiej szczotką z długim włosiem drobnym i miękkim. Samochód po opukaniu należy wytrzeć gdyż sama woda nie powinna na nim wysychać gdyż takie coś tworzy zacieki.

Strumienia wody nie kierujemy bezpośrednio na łącznia karoserii gdyż woda czasami może się dostać tam gdzie nie powinna. Gdy na karoserii coś osiadło i przyschło a nie chce zejść od zwykłej wody z płynem należy zastosować do oczyszczenia benzynę mineralną. Benzyna ta nie rozpuści farby ani nie wyrządzi jej żadnych niepożądanych śladów. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

2 komentarze

  1. Opolczykowy pisze:

    Dawniej jak nie było myjak ciśnieniowych to było wyzwanie z gąbkami. Teraz to już jest znacznie łatwiejsze jak ma się cieniówkę jeszcze ze zbiornikiem na płyn. Ile czasu to zajmuje z 5 minut na takie w miarę dobre oczyszczenie. Można oczywiście też to robić ręcznie i dokładnej, potem woskować, ale nie jest to koniecznie niezbędne.

  2. Sanbid pisze:

    Dawniej myłem zawsze gąbką, wiadro było w wodą z płynem do naczyń i tak się leciało po całej karoserii. Teraz wolę jechać na myjnię i tam woda jest z środkiem myjącym. Czasami te ciśnieniowe nie dają rady zebrać jakieś zastałej warstwy to też trzeba poprawić gąbką ale i tak jest to o wiele wygodniejsze niż samemu go szorować na podwórku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: