Jak pozbyć się szkodliwej pleśni

Szkodliwa pleśńPozbycie się pleśni nie jest prostym zadaniem. Po zwykłym zmyciu pleśni szybko się okazuje że pleśń powraca po niedługim czasie w tym samym miejscu. Usuwanie pleśni musi się więc odbywać na zupełnie innych zasadach, aby skutecznie się jej pozbyć.

Jak pozbyć się pleśni – Pozbywanie się pleśni wykonuje się stopniowo. O ile pleśń dotyczy pomieszczeń to usuwa się ją najpierw fizycznie a potem chemicznie. Zacznijmy od tego aby pleśń najpierw usunąć fizycznie czyli całkowicie się jej pozbyć wizualnie.

Pleśń ściera się wilgotną ścierką zamoczoną w ciepłej wodzie, można do tego używać płynów wspomagających czyszczenie miejsca występowania pleśni.

Zmycie pleśni to dopiero początek jej usuwania. Następnie trzeba odczekać aż miejsce zmycie obeschnie i zastosować preparat grzybobójczy działający także na pleśń. Preparat stosuje się z zachowaniem norm bezpieczeństwa czyli bezwzględna osłona oczu i skóry przed kontaktem z preparatem. Preparaty do pozbywania się pleśni które zabijają jej zarodniki można nabyć w sklepach.

Preparat ten przeważnie ma dozownik do rozpylania aktywnej mgiełki na miejsce gdzie była zmywana pleśń. Preparat stosuje się w taki sposób aby dokładnie pokryć całą powierzchnię występowania pleśni. Po czym odczekujemy chwile aby powtórzyć ponownie spryskiwanie.

Preparat działa skutecznie ale po jego zastosowaniu nie można przebywać w danym pomieszczeniu przez kilka godzin, gdyż opar jest szkodliwy. Następnie warto zadbać aby czynniki sprzyjające występowaniu pleśni już nie występowały w danym poniszczeniu – chodzi o wilgoć. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *