Jak dobrze ścierać i czyścić kurz

Czyszczenie kurzówŚcieranie kurzy jest czynnością której chyba nikt nie lubi. Kurze należy czyścić co kilka dni aby warstwa kurzu nie osiadała na sprzętach domowych.

Kurz szczególnie ściągają sprzęty elektroniczne i tam należy dokładniej dbać o czystość. Do ścierania kurzy potrzebujemy odpowiedniego preparatu antystatycznego oraz ścierki z mikrofibry.

Jak ścierać kurze i czyścić z kurzu meble – ścieranie kurzu zaczynamy od przygotowania narzędzi pracy czyli wcześniej wspomnianej ścierki z mikrofibry specjalnej do kurzów oraz płynu do pielęgnacji mebli lub specjalnego antystatycznego do kurzu. Ścieranie kurzów zaczynamy od  warstw górnych mebli i sprzętów.

Ściereczka nawet ta najlepsza nie jest w stanie zebrać całej powierzchni kurzu, szczególnie gdy się je czyści rzadko. Całość powinna wyglądać w taki sposób że najpierw ścieramy sucha ścierką dokładnie warstwę kurzu lub zmiatamy ją miotełką od góry do dołu mebli. A następnym krokiem jest zastosowanie detergentu i płynów.

Płyn po starciu kurzu możemy nabrać na czystą ścierkę i przecierać meble lub nałożyć go bezpośrednio na obszar który czyścimy. Nie powinno się przesadzać z ilością płynów aby nie mazać miejsca jakie czyścimy. Płyn ma zabezpieczyć miejsce przed ponownym osiadaniem kurzu oraz pielęgnować podłoże wraz z jego oczyszczeniem.

Należy wybierać miotełkę do elementów trudno dostępnych które często się załamują i mają ciasne skomplikowane kształty czyli szklanki, książki, ustawiony sprzęt na półkach, framugi, żyrandole itp. W przypadku powierzchni płaskich takich jak półki i powierzchnie kineskopowe używamy ścierki.

Pamiętajmy o tej zasadzie ścieramy najpierw na sucho a potem inną ścierką z preparatem do czyszczenia przecieramy ponownie to miejsce. Po ścieraniu kurzów warto odkurzyć w domu  także podłogi aby nie pozostawiać opadłej warstwy na ziemi.

Gdy w domu znajduje się osoba uczulona na kurz należy wykonywać czynności czyszczenia tylko pod nieobecność tej osoby w danym pomieszczeniu. Osoba taka nie powinna wchodzić do tego pomieszczenia przez minimum 10 minut aby wzniesione kurze i pyłki osiadły i nie unosiły się już w powietrzu.

Kurze powinno się czyścić co najmniej raz na tydzień aby nasz dom zachował świeżość. Należy zdawać sobie sprawę że największe skupiska kurzy to ściany oraz zasłony i materiały. A najszybciej skupiają kurz elementy elektroniczne. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.