Jak dobrze się golić
Golenie dla osób dorosłych jest rzeczą oczywistą i prawie codzienną. Wiele osób jednak zaczyna golić się po raz pierwszy i nie jest pewny czy robi to dobrze oraz czy nie potnie sobie twarzy. Dobre golenie oznacza dokładność pozbywania się zarostu.
Trzeba zdawać sobie sprawę, że w obecnych maszynkach od golenia istnieje minimalne ryzyko pocięcia twarzy podczas tej czynności – to już nie są jak kiedyś maszynki ze zwykłymi żyletkami.
Jak się golić na twarzy – zaczynamy od nabrania ciepłej wody na dłonie i opłukania nią twarzy. Kolejny krok ma dwie możliwości albo zastosowanie kupnej pianki do golenia czy żelu albo kupno pędzla do golenia. W przepadku pianek i żelu po prostu nakładamy je na zarost.
W przypadku pędzla do golenia zamaczamy go w wodzie i nabieramy na niego mydło. Następnie pędzlem z pianą pokrywamy zarost na całej twarzy.
Po położeniu zmiękczacza na zarost czyli pianki, żelu lub mydlin należy odczekać około 5 minut. Odczekanie te jest potrzebne do tego, aby zarost zmiękł i nadawał się lepiej do golenia. Po odczekaniu należy wziąć zwykłą maszynkę do golenia (uwaga mowa tylko o zwykłych a nie elektrycznych, do elektrycznych nie używamy zmiękczaczy na zarost) i opłukać ją w ciepłej wodzie.
Kolejny krok to po prostu pociąganie ostrzem maszynki po zaroście, pamiętajmy jednak że należy to wykonywać z kierunkiem zarostu a nie pod zarost. To ułatwia golenie i nie sprawia bólu. Następnie ważna informacja, nigdy nie należy maszynką wykonywać ruchów w bok jej ostrzy, gdyż to zawsze skaleczy płytko skórę.
Golimy się przed lustrem, aby dokładnie widać jakie są tego efekty. Skórę podczas golenia można naciągać drugą ręką, aby lepiej dostać się maszynką do trudnych zakamarków. Po goleniu płuczemy maszynkę w wodzie, na tej zasadzie jak podczas golenia, ściągamy pod strumieniem wody z niej zgolony zarost.
Następnie płuczemy naszą twarz w wodzie i to już wszystko. Można na koniec użyć balsamu po goleniu lub wody kolońskiej ale nie jest to konieczne. Zapraszamy do kolejnych artykułów.