Jak dobrze stawiać bańki zdrowotne
Bańki czyli inaczej małe słoiczki wyciągające choroby z ludzkiego działa działające na zasadzie ssania, jest to wynalazek znany od bardzo dawna. Bańki jest to skuteczna metoda na takie choroby jak: głównie przeziębienie oraz zapalenie oskrzeli czy płuc.
Bańki można podzielić na dwa rodzaje a mianowicie na szklane oraz automatyczne gumowane. Każdą z tych rodzaju baniek stawia się inaczej. Najskuteczniejsze są bańki szklane, także są one najbardziej sterylne.
Zanim napiszę jak stawiać bańki należy znać zasadę – baniek nigdy nie stawiamy na kręgosłupie, stawianie w takim miejscu mogło by wpływać niekorzystnie na stan zdrowia. Bańki zawsze osłabiają ciało, to znaczy ze człowiek po nich czuje się zmęczony i senny, dlatego stawia się je zazwyczaj przed snem, i tylko na kilka minut.
Jak stawiać bańki szklane– na początek należy przygotować kilka narzędzi: bańki, butelkę denaturatu, wacik czyli owiniętą mocno watę wkoło dłuższego i grubszego kijka. Na początku należy nabrać denaturatu na wacik a następnie wacikiem wysmarować delikatnie wnętrze bańki. Gdy wnętrze jest już nasączone należy je podpalić na przykład zapalniczką tak aby się wypaliło, teraz natychmiastowo stawiamy bańkę na ciele naszego pacjenta.
Bańka jest sterylna dlatego że jest wypalana, drugi powód wypalania jest taki że powstaje dzięki temu zassanie tlenu co pozwala bańce się trzymać na skórze oraz wyciągać chorobę z organizmu. Bańki podczas postawienia mają widoczny ciąg skóry jako wypuklenie w środku bańki.
Z czasem ślad w miejscu postawienia bańki staje się czerwony lub gdy była ona mocno wypalona podczas stawiania granatowy czy purpurowy. Pamiętajmy aby nie przesadzić z mocą stawiania baniek czyli wielkością smarowania i wypalania bo także może być to niezdrowe a na pewno bardzo nieprzyjemne dla chorego.
Jak stawiać bańki gumowe – po prostu działają one na zasadzie naciśnięcia bańki która jest miękka i wypuszczeniu z niej powietrza, następnie przykładamy ją do skóry i puszczamy. Bańka sama przywiera, jest ona mniej sterylna gdyż nie ma wypalania ale za to szybsza w obsłudze.
Działanie jest podobne do baniek szklanych, jednakże tutaj ssanie jest mniejsze – szpitale używają zazwyczaj baniek szklanych z 2 powodów, czystości i mocy. Zapraszamy do kolejnych tematów.