Jak dobrze wybielić zęby

Zdrowe czyste zębyWiele osób chce mieć swoje uzębienie białe o wyglądzie zdrowych zębów. W stanie normalnym nasze zęby mają kolor bardzo jasno kawowy a tego powodem jest płytka nalotowa.

Wybielanie zębów nie jest czynnością jednorazową lecz cykliczną, powtarzającą się co tydzień czy tydzień lub miesiąc. Same uzębienie po wybielaniu wyglądające na zdrowe wcale takie nie musi być, powodem tego może być osłabione szkliwo. To czy zęby wybielone są zdrowe czy też nie, zależy tylko i wyłącznie od tego co użyjemy do wybielania zębów.

Jak wybielić zęby domowymi sposobami – najprościej i zarazem najszybciej można wybielić swoje zęby przez szorowanie ich zwykłą szczoteczką do zębów lub elektryczną z posypką sodową. Soda o jakiej pisze jest to zwykła soda kuchenna, działa ona bardzo szybko w rozjaśnianiu pyłki szkliwa zębów.

Tak szybki efekt ma jednak i swoje złe strony. Mycie zębów sodą nie może być przeprowadzane często, czyli powinno się to robić rzadziej niż raz na miesiąc. Powodem takiego stanu jest to iż soda nie tylko ściera nalot na zębach ale i tak samo rysuje szkliwo zębów. Jest to więc sposób domowy i tani ale niezdrowy dla naszych zębów i szkliwa.

Wybielanie chemiczne – wybielanie chemiczne zębów jest także uzależnione od tego co stosujemy. Niektóre wybielacze działają na zasadzie sody czyli rozpuszczają chemicznie nalot na zębach i mogą wchodzić w reakcję z płytką nazębną niszcząc ją.

Lepsze wybielacze o tak zwanej inteligentnej formule działają na zasadzie rozpuszczania płytki nazębnej ale nie wpływają negatywnie na stan naszego uzębienia. Oczywiste jest to że za jakość trzeba zapłacić trochę więcej.

Dobre i bezpieczne wybielacze do zębów nie działają natychmiastowo, bo stężenie kwasu byłoby zbyt mocne i niszczyło by to szkliwo. Dobry wybielacz do zębów stosuje się raz na miesiąc i kosztuje on od 10 euro. Zamiast wybielacza można także stosować pasty do zębów wybielające – nie przynoszą one co prawda takich efektów jak wybielacze chemiczne ale jest to bezpieczny sposób na rozjaśnienie swoich zębów, w zdrowy dla nich sposób.

Pamiętajmy że zęby naturalnie wyglądają wcale nie biało i nie należy dążyć za wszelką cenę do osiągnięcia połysku. Zapewne każdy by chciał mieć piękne białe zęby więc zwracajmy uwagę na to co stonujemy do ich wybielenia i jak często. Zapraszamy do kolejnych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Jeden komentarz

  1. Anna Dekert pisze:

    Ja tam swoje robiłem w salonie stomatologicznym. Tam nałożyli mi jakiś płyn a potem ściągali i są białe idealnie. Do wyboru też miałem stosowanie piaskowania lub polerki. Nie byłem do tego przekonany wolałem metodę bezbolesna i co więcej mniej inwazyjną. Niestety jak się pije kolorowe napoje typu kawa, herbata i tego typu rzeczy to szybko ponownie łapią one zabarwienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: