Jak dobrze zabezpieczyć drzwi w domu

Ochrona drzwiAby dobrze ochronić drzwi można skorzystać z kilku rozwiązań. Najbardziej popularnym sposobem są dobre patenty, rygle oraz alarmy różnego typu.

Aby wybrać najlepsze rozwiązania trzeba określić o jakie drzwi chodzi, wejściowe do domu, garażowe czy może piwniczne. Zabezpieczenie drzwi nie kończy się tylko na jednej metodzie o czym więcej poniżej.

Jak zabezpieczyć drzwi – najprostszym sposobem i zarazem najczęściej stosowanym jest wstawienie dobrych zamków patentowych. Nowoczesne zamki mają nietypowe klucze, przez co znacznie trudniej je sforsować. Dobre zamki nie są małe – zazwyczaj posiadają jedną lub więcej szerokich zasuwanych sztabek.

Kolejnym rozwiązaniem, które w zasadzie powinno być zawsze na pierwszym miejscu jest posiadanie dobrych i solidnych drzwi.

Nawet najlepsze zamki i zabezpieczenia będą nieskuteczne jeśli same drzwi i ich futryna będą słabe. Dobre drzwi muszą być solidne – dopiero do takich można dobierać dodatkowe zabezpieczenia. Drzwi domowe mogą posiadać w sobie dodatkowo łańcuch zabezpieczający i bezwzględnie konieczny judasz czy tak zwany wizjer.

Drzwi garażowe lub od piwnicy i innych pomieszczeń gospodarczych mogą mieć zabezpieczenia dodatkowe w postaci rygli i zasuw ryglowych.

Dobrze gdy rygle i zasuwy są dodatkowo blokowane przez kłódki. Innym bardzo dobrym sposobem na zabezpieczenie drzwi jest wstawienie do nich czujnika niepowołanego otwarcia lub syreny alarmowej w przypadku braku dezaktywacji alarmu szyfrem.

Zabezpieczenie drzwi na szyfr jest tanie a zarazem bardzo skuteczne. Stosuje się skrzynkę zabezpieczającą od środka pomieszczenia.

Na drzwiach znajduje się skrzynka w której wpisuje się kod alarmu. Całość działa na zasadzie przerwania wiązki magnetycznej, w przypadku otwarcia drzwi – wtedy jest około 10 sekund na wpisanie poprawnego kodu, inaczej włącza się alarm.

Dobre zabezpieczenie drzwi jest opłacalne, przez co warto zainteresować się tym tematem i wybrać najlepsze zabezpieczenie dobrane do własnych indywidualnych potrzeb. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: