Jak dobrze zabezpieczyć i chronić garaż

Ochrona garażuAby dobrze zabezpieczyć i chronić garaż należy pamiętać o kilku czynnościach. Bardzo ważne jest to, aby całe pomieszczenie było zabezpieczone przed intruzami.

Trzeba zwracać uwagę by nie było w garażu cech ułatwianych włamanie do jego wnętrza. Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na tego typu zabezpieczenie.

Jak zabezpieczyć garaż – zacznijmy od tego że drzwi zawsze powinny być wykonane solidnie. Jeśli są one otwierane na zasadzie uchylania ich zawiasy najlepiej jak są zamontowane na przeciw siebie – chodzi o układ w którym jeden trzpień zawiasku skierowany jest w górę a drugi ku dołowi.

Takie ustawienie zawiasów całkowicie wyklucza możliwość wyważenia drzwi. Kolejnym ważnym zabezpieczeniem jest stosowanie rygli do jednego skrzydła drzwi. Rygiel to pręt wchodzący w posadzkę oraz w górną część futryny drzwi, blokujący otwarcie się skrzydła.

Po za ryglami które znacznie usztywniają drzwi i zabezpieczają je przed wyłamaniem, dobrze jest się zaopatrzyć w alarm. Najbardziej popularne alarmy zabezpieczające garaż to czujnik ruchu – umieszcza się go w rogu garażu, sterowany jest pilotem radiowym lub optycznym. Czujnik ruchu wykrywa włamanie oraz natychmiastowo włącza syrenę alarmową. Jest to skuteczne zabezpieczenie.

Innym alarmem może być wprowadzanie szyfru. Zazwyczaj chodzi o czujkę magnetyczną stosowaną na drzwi. Przerwanie wiązki magnetycznej powoduje wywołanie alarmu. Stosuje się alarm natychmiastowy jeśli garaż zamyka się od środka (w przypadku domków) lub z opóźnieniem aby zdążyć wprowadzić prawidłowy szyfr wyłączający odliczanie do syreny alarmu.

Kolejnym dobrym zabezpieczeniem jest stosowanie sztab lub zasuw ryglowych na kłódki. Istotne jest to, aby były one wykonane z mocnego metalu i grube.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowaniem czujki ruchu przed wejściem do garażu połączoną z zapalaniem światła nad garażem. Jest to bardzo skuteczna metoda. Drzwi garażu powinny być solidne, posiadające co najmniej dwa pateny ryglowe.

W zabezpieczenie garażu warto zainwestować i dobrze je przemyśleć, aby maksymalnie zniechęcić potencjalnych włamywaczy. Takie rozwiązania są bardzo skuteczne i proste oraz tanie w wykonaniu. Warto jednak przeczytać więcej o skutecznych zabezpieczeniach garażu. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Jak przydatny jest artykuł?

Średnia ocen 0 / 5. Ilość ocen: 0

Ten temat jeszcze nie ma oceny.

Dziękujemy, że uznałeś artykuł za przydatny.

Zobacz nasze media społecznościowe!

Przykro nam, że artykuł nie był dla Ciebie przydatny!

Postaramy się go poprawić w ciągu 7 dni.

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten artykuł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rodzaj subskrypcji: