Jak dobrze zabezpieczyć i chronić internet

Ochrona internetuW internecie można znaleźć ogromną ilość różnego rodzaju zagorzeń, zarówno dla komputera jak i internetu a także dla przechowanych danych związanych z internetem.

Dobre zabezpieczenie internetu jest podstawą w dzisiejszych czasach. Obecnie jest bardzo wiele metod na zwiększenie bezpieczeństwa sieci.

Jak zabezpieczyć internet – najprostszą i zarazem najczęściej stosowaną metodą jest instalacja na komputerze oprogramowania antywirusowego. Program który posiada tylko sam moduł antywirusowy nie jest jednak dostateczną ochroną internetu i komputera.

Dobra ochrona internetu polega na zabezpieczeniu nie tylko strumienia danych ale i portu oraz wykonywanych działań na komputerze.

Realne programy zabezpieczające muszą mieć w sobie moduł antywirusowy, Firefall oraz ochronę przed wykonywanymi szkodliwymi działaniami na komputerze. Bardzo ważna jest kontrola wykonywanych działań programów w komputerze. Pełna wirtualizacja systemu i plików kluczowych oraz rejestru zapewnia mocną ochronę komputera i internetu.

W zasadzie tylko dodatkowe oprogramowanie zapewnia bezpieczeństwo sieci, każdy komputer powinien więc posiadać takie aplikacje. Istnieje wiele tego typu programów dostępnych bezpłatnie. Przykładowym dobrym programem zabezpieczającym internet, system i komputer spełniającym wszystkie wymogi jest Comodo Internet Security.

Należy pamiętać że bezpieczeństwo internetu zależy od jego użytkowników, należy więc rozważnie pochodzić do korzystania z niezaufanych stron oraz programów instalowanych na komputerze pochodzących z niezaufanego źródła. Zapraszamy do pozostałych tematów.

3 komentarze

  1. No jakiś potężny program pakietu ochronnego jest wskazany. Już nawet nie sam antywirus ale cały moduł z firewallem i innymi osłonami. Zawsze i wszędzie polecam comodo do tego, uważam że to najlepszy program tego typu. Ale to moje zdanie na bazie wielu lat.

  2. Fajny poradnik, ja bym jeszcze dodał, ze warto korzystać z VPN lub tora browser. W przypadku dzieci – koniecznie włączyć ochronę rodzicielską a następnie ją skonfigurować, żeby np. na YouTube nie pojawiały się negatywne treści.

  3. Kopotowicz pisze:

    Wydaje mi się że w tych czasach firewall to podstawa zabezpieczenia systemu lub jego bardzo ważny aspekt. Nie wszystkie programy do ochrony je posiadają a to jest ważne. Comodo czy avg go ma i chyba też kaspersky ale już płaty. Mozna też używać darmowych firewali jako osobne programy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *