Jak dobrze zakładać oponę roweru
Zakładanie opony roweru nie jest trudne. Warto jednak znać kilka zasad jakimi trzeba się kierować aby zostało to dobrze wykonane i nie było problemów z jej prawidłowym działaniem. Przede wszystkim na oponie są oznaczenia jakie ułatwiają jej zmocowanie w dobrym kierunku oraz głębokości nałożenia na obręcz – następnie są patenty na to aby ją tam łatwo umieścić. Więcej o tym w filmie.
Właśnie ja miałem u siebie problem z założeniem opony na obręcz koła roweru. Opona bardzo ciasno wchodziła, wydawała się jak by była za ciasna. Bardzo namęczyłem się aby coś takiego zamontować. Udało się ale po wielkich trudach. Czasami widać takie rzeczy nie są wykonane za dokładnie i wtedy powstają problemy. Robiłem to także łyżkami ze stali, plastikowe by się złamały od oporu.
W Nowym filmie zapomniałeś dodać o tej stronie zakładania opony na koło. Chodzi o strzałki, w którą stronę powinno się toczyć prawidłowo bieżnikiem. To zawsze warto mieć na uwadze, aby prawidłowo działało z błotem i wodą. Inaczej by nakładało je na plecy, zamiast na boki roweru. Film bardzo dobry i szybko profesjonalnie wykonana robota. Mi zajmuje takie nakładanie opony więcej czasu.
Wiele osób też wkłada dętkę do opony, a następnie to całość zakłada na koło roweru. Ale także myślę, że nie jest to prawidłowe. Bo łatwo uszkodzić dętkę lub źle założyć całość. Przedstawiona metoda wydaje mi się najlepsza. Na pewno jest najbezpieczniejsza, bo wszystko się kontroluje ładnie podczas pracy. Im grubsza tym chyba też łatwiej zakładać, ale to już moje doświadczenia.