Jak dobrze zapakować prezent

Prezent rękodziełoGdy mamy już wybrany prezent należy go ładnie opakować. Pakowanie prezentów nie jest trudną czynnością ale wymaga odrobiny wprawy.

Ładnie opakowana paczka jaką wręczamy komuś w podarunku jest zawsze przyjemniejszym prezentem niż wręczenie czegoś bez ładnego opakowania.

Opakowanie prezentu sprawia że osoba która go otrzymuje jest znacznie bardziej zainteresowana tym co znajduje się w środku, także uczucie otrzymania czegoś dobrego jest znacznie większe.

Opakowanie prezentów jest bardzo ważne z wielu powodów. Wizualnie prezenty które są ładnie opakowane są znacznie bardziej atrakcyjne, są także znacznie bardziej pożądane, mają w sobie odrobinę tajemnicy a co więcej atrakcyjny wygląd.

Jak ładnie zapakować prezent – aby dobrze opakować prezent potrzeba do tego papieru ozdobnego lub torebki na prezenty. Prezenty większe w pojedynczych ilościach warto opakowywać w papier przystosowany specjalnie na prezenty.

Prezent należy rozłożyć na wybranym papierze prezentowym a następnie zagiąć papier w taki sposób aby zakrył cały prezent. Tworzy się opakowanie w kształcie tuby, (rury) którą skleja się na łączeniu prezentu. Łączenie papieru dobrze gdy jest usytuowane z boku paczki prezentu na jej najmniejszym boku.

Rurę z papieru ozdobnego w której jest prezent następnie zaginamy na bokach tak aby nadmiar papieru tworzył boki paczki. Zagięcia wykonuje się tak aby papier był równy – wykonuje się na rogach kształt strzałki lub rożka aby rogi były dobrze ukryte i przylegające do całej paczki. Całą paczkę klei się taśmą klejącą – najlepiej bezbarwną. Stosuje się tylko szeroką taśmę – ona trzyma najlepiej.

Prezent powinien mieć napięty papier na sobie – aby nie było luzów na opakowaniu które są narażone na porwanie i uszkodzenie. Rogi paczki powinno się okleić taśmą klejącą aby zabezpieczyć paczkę przed uszkodzeniem. Do paczki warto dodawać liścik dla kogo ona jest, można także dodać tasiemkę ozdobną.

W przypadku prezentów gdy jest ich większa liczba niż pojedyncza i są to drobniejsze rzeczy należy zastosować torebkę ozdobną. Do torebki wkłada się prezenty a następnie torebkę można zakleić taśmą lub szczepić spinaczami, aby się nic z niej nie wysypało.

Torebka sama w sobie jest opakowaniem i nie musi być dobrze ściśnięta na prezentach które się w niej znajdują – w paczki świąteczne zawsze wkłada się liczbę mnogą prezentów. Na każdą paczkę dobrze zastosować karteczki samoprzylepne z napisem dla kogo jest przeznaczona..

O tym jakie prezenty warto wybrać na dane okazje warto przeczytać więcej. Zapraszamy do pozostałych artykułów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *